Политика

 • Битва за паї: Як олігархи розсварили селян
  Тереза Лащук
  Поки у столиці на реформаторських форумах кволо дискутують про те, чи варто дозволяти вільний продаж землі, зовсім поруч тривають справжні війни за земельні паї. Кореспондент LB.ua побував на Черкащині, де протистояння аграрних олігархів розсварило пересічних селян. Супротивники звинувачують одне одного в найбрудніших методах боротьби – побиттях і підкупі.
 • Більше не АТО: що змінює законопроект про окуповані території
  Тереза Лащук
  Гучний законопроект «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях» - ухвалений. Що він змінює - у матеріалі LB.ua.
 • Юрій Луценко: «Інсинуації про те, що ніяких коштів ніхто не повернув, – це груба брехня»
  LB.ua
  Розслідування «Al Jazeera» щодо конфіскованих ГПУ коштів екс-президента Віктора Януковича викликали ряд запитань – і щодо якості розслідування ГПУ, і щодо коштів Януковича, і щодо ролі компанії ICU, представникам якої не було пред’явлено жодних звинувачень. LB.ua наводить головні тези зі звіту Юрія Луценка перед комітетом ВР з питань нацбезпеки та оборони.
 • Управление падением
  Соня Кошкина
  Оптимизма относительно второго срока Петра Порошенко на Банковой остается все меньше. Даже среди его ближайших соратников. Они еще не говорят об этом вслух, но уже обсуждают между собой, более того – активно рассматривают «альтернативные» ставки… О трех условиях Александра Турчинова и округе для Игоря Кононенко. Текст Сони Кошкиной.
 • Ярослав Грицак: «Поняття гідності більше за квартири і телефони»
  Соня Кошкина
   «Можливо, ми помилилися в тому, що пов’язали революцію з мрією змінити країну». «Третій Майдан має статися біля виборчих урн. Це навряд чи відбудеться у 2019 р. Але 2024 р. – це цілком реальна дата». Розмова Соні Кошкіної з істориком Ярославом Грицаком. 
 • Путин-«миротворец» опаснее Путина-агрессора
  Виталий Портников
  На протяжении нескольких лет не было никаких обменов. Представители Москвы и ее марионетки придумывали самые разнообразные поводы для того, чтобы не освобождать людей. И вот - все произошло на самом деле. Но почему?
 • "Ми намагались розробити таку концепцію, щоб Антикорупційний суд був незалежним, але не міг бути оскарженим в КС"
  LB.ua
  Вчора був оприлюднений президентський законопроект про Антикорупційний суд. "Реанімаційний пакет реформ", "Центр протидії корупції" та "Transparentsy International" одразу ж розкритикували його норми та заявили, що його потрібно відкликати. LB.ua поговорив з одним із авторів законопроекту Георгієм Вашадзе, щоб розібратись у ситуації.
 • Все публикации раздела