Культура

 • Дама Левого берега. Первая женщина-режиссер, получившая почетный "Оскар"
  Наталья Серебрякова

  Дама Левого берега. Первая женщина-режиссер, получившая почетный "Оскар"

  "Оскар" за вклад в кинематограф получила первая за 90-летнюю историю Американской киноакадемии женщина-режиссер. LB.ua рассказывает об Аньес Варда, стоявшей у истоков французской "новой волны", представившей в этом году в Каннах новый фильм и сочетавшей эксперименты с важными социальными темами.
 • ‪#‎ЧитайУкраїнське: що зараз читає редакція LB.ua
  LB.ua
  Журналісти та редактори LB.ua вирішили долучитися до флешмобу, ініційованого Українським Інститутом книги, та розповісти про те, які книжки українських видавництв ми зараз читаємо. Дописи про те, що читають міністри, письменники, художники, можна почитати в фейсбуці за хештегом ‪#‎ЧитайУкраїнське‬.
 • Посмішка Джоконди
  Катерина Ботанова
  Майже півмільярди доларів за "останнього да Вінчі" — це уже не просто гроші, це нова ціна бажання, бажання володіти, мати для себе, помноженого на чіткий ринковий розрахунок. Це означає, що на цьому ринку грошей буде дедалі більше, а мистецтва дедалі менше.
 • ​«Лабіринти Аксініна» в НХМУ. В очікуванні дешифратора
  Наталія Космолінська
  В Національному художньому музеї триває виставка легендарного львівського графіка Олександра Аксініна. LB.ua розповідає, про творчість художника та про те, чому варто відвідати виставку.
 • П’ять зірок: книжки, які треба прочитати
  Ганна Улюра
  Попри бум перекладної літератури, українські переклади визначної прози (визначної – у світових масштабах) запізнюються на десятки років. LB.ua оглядає «програмні» романи, які давно уже треба було прочитати і які щойно вийшли в українському перекладі.
 • ​«Дідона та Еней»: арсенал барокової опери
  Тарас Шумейко
  На початку листопада в Мистецькому Арсеналі відбувся показ барокової опери "Дідона та Еней" (режисерка – Тамара Трунова). Автентична та зразкова постановка, але з власним режисерським прочитанням, докладніше про яке – в тексті LB.ua.
 • ​Нагота Романа Михайлова
  Даниил Панимаш
  В киевской галерее “Лавра” проходит выставка работ харьковского художника Романа Михайлова “Страх” (куратор – Константин Дорошенко). В проекте Михайлова отображены травмирующие ощущения, которые из откровенно личных превращаются в общечеловеческие.
 • ​Бойкот «Мистецького Арсенала»: хроники противостояния
  Анастасия Платонова
  Летом 2013 года бывший директор "Мистецького Арсенала" Наталья Заболотная закрасила мурал Владимира Кузнецова "Колиивщина. Страшный суд" перед приездом Виктора Януковича. Тогда же начался бойкот институции со стороны некоторых художников. Спустя 4 года, после смены руководства Арсенала, художники продолжают протест. LB.ua разбирался, в чем суть нынешнего бойкота.
 • Все публикации раздела