Культура

 • Мурали на «Осокорках»: виховне «мистецтво для мас» від Мінінформполітики
  Анастасия Платонова

  Мурали на «Осокорках»: виховне «мистецтво для мас» від Мінінформполітики

  Проект створення муралів на станції метро «Осокорки» обговорювали від самого початку. Фінансувався цей проект коштом Міністерства інформаційної політики, самі мурали були розкритиковані мистецькою спільнотою, а нещодавно виявилось, що художники не отримали за них гонорари. LB.ua розбирається, що не так з цим проектом.
 • "Сильвио и другие": Овцы сыты и волки целы
  Надежда Заварова

  "Сильвио и другие": Овцы сыты и волки целы

  В украинском прокате - фильм Паоло Соррентино о Сильвио Берлускони, одиозном бывшем премьер-министре Италии. Не ждите жестких высказываний о политике, тут скорее - желание понравиться всем и высказаться на универсальную тему.
 • Короткий зміст попередніх серій: п'ять книжок, що стали серіалами
  Ганна Улюра
  Здається, вибору між «почитати книжку» або «подивитися кіно» нам уже і не залишають. Серед найкращих фільмів останніх років впевнено фінішують саме адаптації відомих же книжок. І серед серіалів, зокрема. Огляд п'яти перекладених українською книжок, які стали популярними серіалами.
 • Що дивитись у 2019-му в кіно
  LB.ua

  Що дивитись у 2019-му в кіно

  Цей рік обіцяє бути багатим на гучні прем’єри – це буде рік блокбастерів, продовження великих кінематографічних саг, переосмислення діснеївського спадку, експериментів в авторському кіно. LB.ua підготував список найочікуваніших фільмів 2019-го, який буде оновлюватись протягом року.
 • Повернення до Едему: як Україна опинилася в Новому Сході
  Юлія Скубицька

  Повернення до Едему: як Україна опинилася в Новому Сході

  В західних медіа шириться концепція так званого Нового Сходу, створена з легкої руки російських підприємців, які живуть у Лондоні. До "Нового Сходу" залучають в тому числі й Україну, таким чином згодовуючи західним читачам імперську ідеологію пан-славізму.
 • Аркадій Непиталюк: "Я знаю українське село не з чуток. Як я можу його ідеалізувати?"
  Марина Степанская, Дарья Бадьёр

  Аркадій Непиталюк: "Я знаю українське село не з чуток. Як я можу його ідеалізувати?"

  24-й випуск спецпроекту "Шорт-ліст" на LB.ua – короткометражний фільм "Кров'янка" та інтерв'ю з її режисером Аркадієм Непиталюком – про особливості жанрового кіно в Україні, про брутальні комедії та про те, чи є село – колискою української духовності.
 • Архитектурный атлас дореволюционного Мариуполя
  Иван Станиславский

  Архитектурный атлас дореволюционного Мариуполя

  В массовом сознании за Мариуполем давно и железно закрепился образ флагмана украинской металлургии. В последние годы к этому добавился еще более суровый имидж переднего края боевых действий. Но есть еще другой Мариуполь – старый город с оригинальной архитектурой. О ней – в гиде LB.ua.
 • Все публикации раздела