Культура

 • ​Гибель богов
  Дарья Бадьёр

  ​Гибель богов

  В прокате начался традиционный сезон летних блокбастеров. Marvel показывают свой новый детский аттракцион, "Стражи галактики 2", а Ридли Скотт выступает с мизантропическим номером "Чужой: Завет". Интересным образом оба фильма связывает одна тема: критика демиургов.
 • Мисливці за ялтинським Граалем
  Ганна Улюра
  «Гра» (The Game, 2012) британки українського походження Анни Шевченко – нічим, правду кажучи, не видатний жанровий роман, добротно скроєний за перевіреними лекалами. 200 сторінок пригодницько-детективного роману і наступні 140 сторінок – психологічного. Другий здається цікавішим.
 • Український авангард на Книжковому Арсеналі. Конспект дискусій
  Екатерина Опанасенко
  В Києві завершився 7-й літературний фестиваль "Книжковий Арсенал", на якому відбулось дві дискусії про український авангард - в глобальному контексті та в контексті видання чотирьохтомного зібрання творів Михайля Семенка. LB.ua пропонує конспект цих дискусій.
 • Яцек Денель: "Є люди, які просто мають потребу в чуді. Ми віримо в те, у що хочемо вірити"
  Алла Костовська
  Друком вийшов український переклад роману "Матінка Макрина" відомого польского автора Яцека Денеля. LB.ua поговорив з письменником про постать Макрини Мечиславської, психологію чуда і ситуацію з перекладами літератури у Польщі.
 • Александр Балагура: "Важно, когда кино не врет"
  Анна Кулик
  Александр Балагура – известный украинский документалист – недавно принимал участие в работе жюри в фестивале в Памлоне (Испания). LB.ua поговорил с режиссером и представляет интервью в виде отдельных реплик кинематографиста о “ненужных изображениях”, языке кино и новых проектах.
 • «Як музика стала вільною. Цифрова революція та перемога піратства». Уривок
  Стівен Вітт
  LB.ua публікує уривок книжки американського журналіста Стівена Вітта "Як музика стала вільною: цифрова революція та перемога піратства", переклад якої видав "Наш формат" і яка буде презентована на Книжковому Арсеналі.
 • Памятка для Педро: 10 самых (бес)памятных каннских побед
  Сергей Ксаверов
  В преддверии открытия 70-го Каннского кинофестиваля LB.ua вспоминает десять знаковых «Золотых пальмовых ветвей», половину из которых присудили неудачно, а половину – фильмам, которые оказали заметное влияние на кинематограф.
 • Ідеальний «інший»: як західне кіно бачить Східну Європу
  Евгения Олейник
  LB.ua подивився серію нового сезону «Фарго», яку озвучила «Дахабраха», й міркує, чому західна політкоректність байдужа до стереотипів про «росіян» у американських фільмах.
 • Все публикации раздела