Дмитро Філоненко — єдиний в Україні анапластолог. Це фахівець, який створює протези втрачених частин обличчя, таких як вуха, ніс або очі. Зараз більшість його пацієнтів — військові. LB.ua розповідає його історію.
Коли почнеться відбудова Охматдиту і з чого, як зараз в одній будівлі вживаються медики й пацієнти з трьох корпусів? Розказуємо і показуємо з в. о. гендиректора Олександром Уріним й меддиректором Сергієм Чернишуком.
Наскільки постраждав Центр дитячої кардіохірургії, де в Україні можуть оперувати дітей зі складними вадами серця, і чому куплена довідка про здоров’я дитини може обернутися катастрофою для всієї родини.
За даними ВООЗ, у світі щорічно стається понад 3 млн смертей, спричинених небезпечним наданням медпослуг. Тому робота над помилками в медзакладах є критично важливою. Як це працює на практиці
Три українські хірургині — Анастасія Пристая, Анна Мальованна та Маргарита Пісецька — розповідають LB.ua свої історії в професії та про те, як їм регулярно доводиться боротися з хворобами пацієнтів паралельно з гендерною нерівністю.
Люди старшого віку є групою ризику для розвитку хвороб. Регулярні обстеження допомагають виявити їх на ранніх стадіях, утім, часто їх не можуть вмовити обстежитися. Чому? Пояснює психологиня Наталя Підлісна.
Як забруднення повітря в Києві та околицях впливає на наші дихальні шляхи? Маски вдягати треба чи ні? А пити ліки проти алергії при кашлі? А що робити з дітьми? Відповідає лікарка Юлія Шукліна
В Україні показник народжуваності – один з найгірших у світі. Для відновлення населення жінки мають народжувати хоча б по дві дитини. Але чи можливо це в сучасних умовах навіть з медичної точки зору?
Електрошок, ліки, від яких стаєш «овочем», гамівна сорочка та інші жахіття роками асоціювалися з психлікарнею. LB.ua пояснює, у якому стані українська психіатрія, як тепер лікують, що ще не так, і коли варто звертатися до психіатра.
Коли в Охтирці точилися важкі бої, Олександру Лисенку доводилося оперувати і місцевих цивільних, і українських військових, і російських. І буквально жити в лікарні. Історія хірурга з прифронту.
LB.ua пояснює, що вдалося і що досі не так з лікуванням лейкемії в Україні, а також чому в нас проводять замало пересадок кісткового мозку, хоч тариф на таке лікування найвищий.