Громада на Чернігівщині вздовж 50 км межує з двома державами-агресорками — Росією та Білоруссю. Як там вчаться цінувати життя і чого можуть навчити нас? Таємниці розвитку психологічної стійкості розповідає LB.ua.
Через скандал із МСЕКами перезапустять процес надання інвалідності. Чи змінить це щось для дітей, які теж проходять медкомісії? Бо зараз все «зведено до абсурду». В історії розбирався LB.ua.
Звягель — місто військових. Тут виріс Валерій Залужний. І тут громада працює, аби її мешканці могли психічно долати виклики війни. LB.ua розповідає про практики, які вартувало б запозичити іншим.
З 1 січня 2024 року науково-медичні інститути повністю зайдуть у медреформу і працюватимуть за новими правилами. Це має суттєво зменшити там оплати з кишень пацієнтів. Розбирає LB.ua.
Ви радієте святам, але не знаєте, наскільки це зараз етично? Або, навпаки, вас дратують усі ці гноми, ялинки і святковий одяг, бо це от точно «не на часі»? LB.ua попросив пояснити різні емоції у свята психотерапевта Євгена Пілецького.
Світовий банк і ВООЗ випустили звіт про медреформу. Оскільки наша медсистема зараз існує саме завдяки вливанню коштів іноземних партнерів, можна припустити, що хоча б частину їхніх рекомендацій втілять. То що є і що буде?
Крок 1. Вибрати дитячий садок Батьки мають право самостійно вибирати заклад освіти та форму навчання для своєї дитини. Навіть якщо у вибраному садочку ще немає облаштованих інклюзивних…
Спочатку ти ходиш до лікаря зі скаргами, а він каже: «Народите — мине». А після пологів чуєш від нього: «Ну що ви хочете, ви ж народжували!». То як саме материнство впливає на організм? Розбирає LB.ua.
З віком шкіра втрачає еластичність і пружність. Можуть з’являтися зморшки чи сухість. Чи можна виправити ситуацію? Компанії та реклама радять креми та харчові добавки з колагеном. Але чи дійсно це працює? Ось що каже наука.
Як саме раціон впливає на здоров’я і чи можна збалансовано харчуватися, коли треба обмежити бюджет на продукти? Про це LB.ua розпитав лікарку-дієтологиню Євгенію Розум.
Усвідомлене сновидіння можуть використовувати з різними цілями, включаючи відпочинок, творче розв'язання проблем і навіть відпрацювання певних навичок.
Немає універсальних порад, які зробили б нашу психіку стійкою до нових потенційних відключень світла. Але є речі, які допоможуть стежити за своїм станом і покращувати його. Пояснює лікарка-психологиня «Добробуту» Наталія Свірська.
Рут уперше приїхала до України, щоб навчити місцевих техніків виготовляти індивідуальні протези для людей, які втратили око чи очі. Вона президентка німецької асоціації окуляристів. В Україні такої спеціальності наразі немає.
У Вишгороді волонтерки шиють для поранених захисників адаптивні труси, майки, футболки, штани, кофти, зимові комбінезони. Ви можете подумати, що тут буде багато болю і жалості. Але ні – ця історія про сестринство, патріотизм і Гідність.
За допомогою трьох нейрохірургів LB.UA розбирався, що нині оперує, на що здатна сучасна вітчизняна нейрохірургія і наскільки відстають українські нейрохірурги від західних.
Міністерство оборони анонсувало, що скоро запустить пілотний проєкт психологічної реабілітації військовослужбовців. Можна буде проходити разом з родинами. Як це має працювати, коли почнеться і хто буде в пріоритеті.
Чому систему не реформували раніше? Як саме запрацюють запропоновані МОЗ зміни? І яка гарантія, що відбудеться саме реформа, а не зміна вивіски? Про це LB.ua говорить з міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком.