Як саме раціон впливає на здоров’я і чи можна збалансовано харчуватися, коли треба обмежити бюджет на продукти? Про це LB.ua розпитав лікарку-дієтологиню Євгенію Розум.
Усвідомлене сновидіння можуть використовувати з різними цілями, включаючи відпочинок, творче розв'язання проблем і навіть відпрацювання певних навичок.
Немає універсальних порад, які зробили б нашу психіку стійкою до нових потенційних відключень світла. Але є речі, які допоможуть стежити за своїм станом і покращувати його. Пояснює лікарка-психологиня «Добробуту» Наталія Свірська.
Рут уперше приїхала до України, щоб навчити місцевих техніків виготовляти індивідуальні протези для людей, які втратили око чи очі. Вона президентка німецької асоціації окуляристів. В Україні такої спеціальності наразі немає.
У Вишгороді волонтерки шиють для поранених захисників адаптивні труси, майки, футболки, штани, кофти, зимові комбінезони. Ви можете подумати, що тут буде багато болю і жалості. Але ні – ця історія про сестринство, патріотизм і Гідність.
За допомогою трьох нейрохірургів LB.UA розбирався, що нині оперує, на що здатна сучасна вітчизняна нейрохірургія і наскільки відстають українські нейрохірурги від західних.
Міністерство оборони анонсувало, що скоро запустить пілотний проєкт психологічної реабілітації військовослужбовців. Можна буде проходити разом з родинами. Як це має працювати, коли почнеться і хто буде в пріоритеті.
Чому систему не реформували раніше? Як саме запрацюють запропоновані МОЗ зміни? І яка гарантія, що відбудеться саме реформа, а не зміна вивіски? Про це LB.ua говорить з міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком.
За допомогою фахівців, які дали інтерв’ю іноземним медіа, LB.ua переповідає симптоми сезонної депресії та лайфхаки, як полегшити симптоми або й запобігти її появі цьогоріч.
Спершу ти постиш меми про те, що тонометр — найкращий подарунок на 35 років, а потім ображаєшся, коли його справді дарують. Чи є частка правди в розповідях про погіршення здоров’я після 30 (40, 50, N…) років?
Це колись мало статися. Через зібрані донати на Охматдит починається суд. Адвокатське об’єднання AVER LEX позивається до фонду «Охматдит — здорове дитинство» з вимогою переказати пожертви українців на рахунок лікарні. Репортаж із суду.
LB.ua розповідає, що слід знати про кліндослідження та яку роботу проробили вітчизняні лікарі, аби війна не завадила науковцям і пацієнтам отримувати найсучасніші ліки на території України.
Дитина не обирала свою хворобу. Вона не обирала госпіталізацію, процедури, через які потрібно пройти. Аби вона могла легше все пережити, у кількох містах України працюють лікарняні клоуни. Вони значно відрізняються від класичних.
Уже під час вторгнення «Добробут» відкрив у Києві нову багатопрофільну лікарню, поліклініку, офтальмологічну клініку, два нових стоматологічних відділення, центри сомнології та онкодерматології.
Що стоїть за заявами експертів про те, що Україна може бути першою за антибіотикорезистентністю у світі? Як ми через це втрачаємо людей, як із цієї біди вибратися? LB.ua розпитав у фахівців «Феофанії».
Що має бути в аптечці, якщо відключатимуть світло й будуть перебої у зв'язку, як зберігати при цьому ліки, що їсти, а чого остерігатися — лайфхаки від лікаря і провізора.
За тиждень МОЗ зафіксувало понад 100 000 хворих на грип і застуду. Епідсезон 2024/2025 офіційно відкритий. Усе, що треба знати про це, ми розпитали в лікарки Ірини Левади.
Марія Карчевич, заступниця міністра охорони здоров'я з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, розповідає LB.ua про ключові зміни в цифровій медицині.
Зібрали особистий досвід протезування в Україні, чому деякі військові їдуть протезуватися за кордон і думку представника підприємства, що протезує за держпрограмою.
Дмитро Філоненко — єдиний в Україні анапластолог. Це фахівець, який створює протези втрачених частин обличчя, таких як вуха, ніс або очі. Зараз більшість його пацієнтів — військові. LB.ua розповідає його історію.