Заводячи Національну академію медичних наук у її нинішньому вигляді в медреформу, держава, очевидно, заклала скоріше сподівання на диво, ніж стратегічний розрахунок на реальні зміни.
Потенційне призначення Роберта Кеннеді-молодшого очільником Міністерства охорони здоров’я США тішить прихильників альтернативної медицини, хоч кажуть, що ці методи лікування часто не мають науково доведеної ефективності.
Один з найбільших ризиків, про які говорять — повернення до точки нуль у всіх напрацюваннях, бо якщо вся команда піде, процеси зупиняться щонайменше на кілька місяців.
В Україні знову хвиля обговорень того, що нібито скорочують лікарні й через це українцям буде ще важче потрапити до спеціалістів, до лікарні, а меддопомога стане «привілеєм багатих містян». Як насправді? Розбираємось.
Тут розуміють важливість підтримки психологічного здоров’я і прагнуть допомагати в різні способи — від створення театру ляльок до робототехніки та підтримки родин військових.
"З перших днів вторгнення психологи почали роботу в освітніх закладах, лікарнях. Від ментального здоров'я зараз залежить все: і психологічний стан в суспільстві, і навіть економічний розвиток".
LB.ua розповідає, як правильно доглядати за літнім родичем, як знеболювати та як поводитися в його останні дні. Щоб розгубленості, коли це станеться в родині, було хоча б менше.
Як мають запрацювати нові правила, LB.ua розпитав у Євгенія Гончара, начальника відділу з формування політики у сфері програми медичних гарантій та медичного обслуговування Департаменту медичних послуг МОЗ.
LB.ua розповідає, що наразі відомо про нову систему замість МСЕК і як це має запрацювати на практиці, за свіжими поясненнями МОЗу міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка і його заступинця з цифровізації Марії Карчевич.
Як саме у Хмільнику на Вінниччині інтегрують ВПО, як підтримують психічне здоров'я дорослих і дітей, які досвіди можуть почерпнути інші громади країни — у матеріалі LB.ua.
Як захистити себе, щоб не провести свята в ліжку з температурою, нежитем або кишковою інфекцією? Гарантованого захисту немає, утім є базові рекомендації, що зменшать ризик.
Громада на Чернігівщині вздовж 50 км межує з двома державами-агресорками — Росією та Білоруссю. Як там вчаться цінувати життя і чого можуть навчити нас? Таємниці розвитку психологічної стійкості розповідає LB.ua.
Через скандал із МСЕКами перезапустять процес надання інвалідності. Чи змінить це щось для дітей, які теж проходять медкомісії? Бо зараз все «зведено до абсурду». В історії розбирався LB.ua.
Звягель — місто військових. Тут виріс Валерій Залужний. І тут громада працює, аби її мешканці могли психічно долати виклики війни. LB.ua розповідає про практики, які вартувало б запозичити іншим.
З 1 січня 2024 року науково-медичні інститути повністю зайдуть у медреформу і працюватимуть за новими правилами. Це має суттєво зменшити там оплати з кишень пацієнтів. Розбирає LB.ua.
Ви радієте святам, але не знаєте, наскільки це зараз етично? Або, навпаки, вас дратують усі ці гноми, ялинки і святковий одяг, бо це от точно «не на часі»? LB.ua попросив пояснити різні емоції у свята психотерапевта Євгена Пілецького.
Світовий банк і ВООЗ випустили звіт про медреформу. Оскільки наша медсистема зараз існує саме завдяки вливанню коштів іноземних партнерів, можна припустити, що хоча б частину їхніх рекомендацій втілять. То що є і що буде?
Крок 1. Вибрати дитячий садок Батьки мають право самостійно вибирати заклад освіти та форму навчання для своєї дитини. Навіть якщо у вибраному садочку ще немає облаштованих інклюзивних…