Общество

 • Уютная жизнь сайентологов в Украине
  Семен Глузман
  Бывают медиа-продукты, сознательно использующие ложь. И бывают медиа-продукты, целиком построенные на лжи. В том числе на лжи нарезки из старых материалов, недоговоренностей, фрагментов из чужих публикаций без указания реального авторства.
 • Автокефалія та її український випадок
  Архимандрит Кирилл Говорун
  Україна через автокефалію намагається вийти з обрію імперії. А нео-радянська нео-імперія блокує українську автокефалію для свого збереження і розвитку.
 • Вечные узники
  Семен Глузман
  В лагере ВС 389-36 в Пермской области кошек было много. Они там находились в пожизненном заключении. В отличие от нас, политических узников, имевших шанс уйти на волю. Кошки были вечными узниками КГБ и советского правосудия.
 • "Поїзд розвернули на повній швидкості". Лариса Самсонова про інклюзивність в освіті
  Маргарита Тулуп
  Діти з інвалідністю вчитимуться у загальноосвітніх навчальних закладах за допомоги асистентів. Для тих, хто має комплексні порушення розвитку відкриють навчально-реабілітаційні центри. Медична комісія зникне, відкриються інклюзивно-ресурсні центри. Як освіта ставатиме інклюзивною, в інтерв'ю з директором новоствореного директорату МОН Ларисою Самсоновою. 
 • ​Грустные воспоминания о человеке, которого уже нет
  Семен Глузман
  Мы познакомились в странные годы конца СССР. Я был в Америке на каком-то психиатрическом конгрессе, мои коллеги и друзья предложили мне два дня пообщаться в Гарварде с советологами и эмигрировавшими из СССР диссидентами.
 • Мамо, я - лідер
  Анастасія Іванців
  Українська академія лідерства - це безкоштовна програма неформальної освіти, ідеальними кандидатами для якої є випускники шкіл, але податися може будь-хто віком від 16 до 18 років. Десять місяців студенти живуть в гуртожитках окремо від батьків, слухають лекції експертів з різних сфер, подорожують та займаються волонтерством у місцевих громадах.
 • «Найбільша помилка в інтернет-безпеці – це постулат «я нікому не потрібен»
  Тереза Лащук
  В березні стало відомо про витік особистих даних 87 мільйонів користувачів Facebook. Ці дані отримала компанія Cambridge Analytica. Скандал актуалізував проблему захисту персональних даних у соціальних мережах. Про це LB.ua поговорив з експертом з інтернет-безпеки Дмитром Снопченком.
 • Все публикации раздела