НАЗК продовжить детально перевіряти декларації та спосіб життя керівників військкоматів.
Про це розповів заступник голови НАЗК Артем Ситник у коментарі Укрінформу.
“Нами (НАЗК – ред.) було анонсовано, що ще до відновлення декларування ми будемо проводити перевірки, оцінки майнового стану воєнкомів. Це здійснюється в рамках моніторингу способу життя, що є окремою функцією діяльності НАЗК”, – розповів Ситник.
Він додав, що результати перевірок НАЗК не сподобались ні працівникам військкоматів, ні суспільству, “тому що суспільство було шоковано окремими нашими перевірками щодо воєнкомів”.
Після звітувань про результати моніторингу та перевірок було дуже багато кадрових рішень, звільнень очільників ТЦК та оголошення їм підозри. По деяких справах вже є рішення суду, обрані запобіжні заходи, зокрема пов'язані з арештом.
Ситник наголосив, що через таку результативну роботу НАЗК агентство почали звинувачувати у зриві мобілізації.
“Якщо б ми говорили про посаду воєнкомів у мирний час, то з нею не було б пов'язано стільки корупційних ризиків, як зараз”, – сказав посадовець.
Зокрема, недоброчесні працівники військкоматів видають довідки про непридатність до військової служби. Вони дають можливість уникнути мобілізації та перетинати кордон.
“Саме тому ця категорія посадовців в подальшому буде перебувати під ретельним нашим наглядом, як в частині оцінки їх декларацій, які вони будуть подавати, так і в частині оцінки їх майнового стану через моніторинг способу життя”, – пообіцяв Ситник.
Хоча законодавці надали військовослужбовцям можливість не подавати електроні декларації, ті матимуть це зробити після завершення військового стану.
“Проте є окремі категорії військових: ті, хто займаються закупівлями, воєнкоми і працівники військкоматів та ВЛК. Це нові категорії декларантів, які законодавством виділені як такі, що мають високий корупційний ризик”, – підсумував заступник голови НАЗК.
Які скандали з воєнкомами стались останнім часом
- Родина начальника одеського військкомату Євгена Борисова під час повномасштабної війни придбала на узбережжі Іспанії нерухомості та автівок на мільйони доларів.
- Після розголошення цієї інформації Борисова відсторонили від виконання службових повноважень, а ДБР відкрило провадження щодо фактів зловживань під час призову військовозобов’язаних.
- На Ставці Верховного Головнокомандувача Президент Зеленський доручив через інцидент з одеським воєнкомом Борисовим перевірити всіх очільників військкоматів. РНБО також рекомендувала звільнити всіх обласних військкомів.
- НАЗК промоніторило спосіб життя начальника Самбірського військкомату і встановило ознаки набуття необґрунтованих активів на понад 4,4 млн грн.
- НАЗК виявило у заступника начальника Полтавського обласного ТЦК та СП ознаки набуття необґрунтованих активів на понад 1,8 млн гривень.
- У Запоріжжі викрили воєнкома, який "відмазав" від мобілізації щонайменше 300 осіб. Орієнтовна вартість "послуги" складала 2-3 тисячі доларів США на одну людину.
-
Воєнкома з міста Южного Одеської області Єгора Смирнова після появи в соцмережах повідомлень про його збагачення відправили на передову.
-
У рівненського воєнкома, який побив підлеглого, конфіскували майно на майже 52 мільйони гривень. Зокрема, конфіскували 7 будинків на гірськолижному курорті та дві земельні ділянки.
- Поліцейські Харківської області підозрюють, що начальник районного військкомату змовився з головою військово-лікарської комісії та іншими особами для організації схеми ухилення від мобілізації.
- Станом на 10 жовтня ДБР розслідує 260 кримінальних проваджень, пов'язаних із роботою терцентрів комплектування та військово-лікарських комісій. До суду вже направлено 21 обвинувальний акт стосовно 35 осіб. Також ДБР повідомило про підозру ще 58 особам.