Очікуване золото Магучіх та рекорд Харлан: Україна здобула 12 медалей на Олімпіаді-2024

Олімпійські ігри-2024 тривали з 26 липня до 11 серпня.

Золоті медалістки Аліна Комащук, Олена Кравацька, Ольга Харлан та Юлія Бакастова під час церемонії нагородження учасників

Збірна України здобула 12 медалей на Олімпіаді у Парижі. Національна команда посіла 22 сходинку медального заліку, перевершивши за кількістю золота свій результат на Іграх у Ріо-2016 і Токіо-2020.

Ольга Харлан цілує бронзову медаль Олімпійських ігор у Парижі.

Ольга Харлан, бронза

Українська фехтувальниця здобула першу медаль для України на Олімпіаді-2024. Харлан здолала Чой Себін із Південної Кореї у бою за бронзову медаль – 15:14. Перемога дозволила Ользі зрівнятися за кількістю олімпійських нагород з Яною Клочковою – по 5.

Сергій Куліш (ліворуч) зі срібною нагородою Олімпійських ігор у Парижі.

Сергій Куліш, срібло

Український стрілець став другим у стрільбі з пневматичної гвинтівки з трьох положень на 50 метрів. На Іграх у Парижі Куліш здобув свою другу срібну олімпійську медаль у кар’єрі.

Команда фехтувальниць на шаблі, золото

Ольга Харлан, Аліна Комащук, Олена Кравацька та Юлія Бакастова перемогли збірну Південної Кореї (45:42) у фіналі командних змагань з фехтування на шаблях. У вирішальній сутичці Ольга Харлан змогла переломити хід протистояння та принести своїй команді перемогу. Востаннє збірна України з фехтування тріумфувала у Пекіні-2008. Перемога дозволила Харлан стати найтитулованішою олімпійською українською спортсменкою в історії України.

Ярослава Магучіх із золотою медаллю Олімпійських ігор-2024.

Ярослава Магучіх, золото

Українська стрибунка у висоту приїхала до Парижу у статусі володарки світового рекорду. Магучіх змогла з першої спроби виконати стартові стрибки та виграла золоту медаль, взявши планку 2.00 метра.

Ірина Геращенко з бронзовою медаллю Олімпійських ігор-2024.

Ірина Геращенко, бронза

Геращенко нарешті зняла «прокляття» четвертих місці. Вона зупинилася на висоті 1.98 метра, і цього вистачило для бронзової медалі. Україна у стрибках у висоту на п’єдесталі була представлена двома спортсменками.

Медалісти Олімпіади-2024 у метанні молота.

Михайло Кохан, бронза

Український легкоатлет не зміг метнути молот за 80 метрів, але увійшов до трійки кращих на Олімпіаді. Кохан завоював дебютну медаль Олімпійських ігор і запевнив, що міг відпрацювати краще. Сподіваємося, він доведе це на наступній Олімпіаді.

Українець Ілля Ковтун позує зі срібною нагородою Олімпіади-2024 у Парижі.

Ілля Ковтун, срібло

Збірній України зі спортивної гімнастики не вистачало зовсім трішки, щоб стати на п’єдестал пошани. Зокрема, це стосується й окремих представників нашої команди. Ілля Ковтун став четвертим у вільних вправах, але потім зміг здобути срібло. Він став другим у вправах на брусах.

Олександр Хижняк із золотою медаллю після перемоги в фіналі Олімпійських ігор-2024.

Олександр Хижняк, золото

Український боксер чекав на цю медаль три роки. Після поразки у фіналі Олімпіади у Токіо Хижняк поставив собі за мету виграти паризькі Ігри. У фінальному протистоянні він переміг казаха Нурбека Оралбая та став олімпійським чемпіоном.

Парвіз Насібов (ліворуч) зі срібною медаллю Олімпійських ігор-2024.

Парвіз Насібов, срібло

Борець греко-римського стилю з України теж йшов за своєю другою олімпійською медаллю. У Токіо він став другим, але перевершити результат минулих Ігор йому не вдалося. У боротьбі за золоту медаль Насібов поступився іранцю Саїду Ісмаїлі. Варто відзначити, що Парвіз отримав серйозну травму ока у попередніх сутичках, тому боровся у фіналі не готовим на 100 відсотків.

Жан Беленюк із бронзовою медаллю Олімпійських ігор-2024.

Жан Беленюк, бронза

Олімпійський чемпіон Токіо-2020 не зміг пробитися до фіналу змагань з греко-римської боротьби, тому змагався за бронзову медаль. На шляху до третьої олімпійської нагороди Жан Беленюк здолав поляка Аркадіуша Кулинича та став найтитулованішим українським спортсменом з боротьби у греко-римському стилі

Людмила Лузан та Анастасія Рибачок зі срібними медалями Олімпійських ігор-2024.

Людмила Лузан та Анастасія Рибачок, срібло

Українська пара веслувальниць фінішувала другою у запливі каное-двійок на 500 метрів. Лузан і Рибачок повторили своє досягнення Токіо-2020. Шкода, що в індивідуальних запливах українки не змогли здобути медалі.

Ірина Коляденко зі срібною медаллю Олімпійських ігор у Парижі.

Ірина Коляденко, срібло

Бронзова призерка Токіо змогла покращити свій результат. Вона дійшла до фіналу, здолавши двох іменитих спортсменок. У сутичці за золото Ірина Коляденко поступилася Сакурі Мотокі.

На Олімпійських іграх у Парижі збірна України завоювала 12 медалей: 3 золотих, 5 срібних і 4 бронзових.

Нагадаємо, США очолили медальний залік Олімпіади-2024.