Згідно з документами, з якими ознайомилося Reuters, останній список озброєнь США, які Україна, за її словами, потребує для боротьби з російською армією, включає сучасні системи протиповітряної оборони, винищувачі F-18 "Хорнет", безпілотники, гелікоптери Apache і Blackhawk.
Офіційні особи Міністерства оборони України представили «список озброєнь для забезпечення потреб Сил оборони України» під час закритого засідання-конференції у Вашингтоні в середу за участю урядовців і керівників ОПК.
Вичерпний список включав зброю, яку Україна вже має на складі, як-от танки Abrams і 155-міліметрову артилерію, а також деяку зброю, таку як F-16, безпілотники та ракети великої дальності ATACMS, про які вона запитувала в минулому.
Але в цьому списку є кілька сюрпризів, зокрема дорогоцінні транспортні літаки C-17 Globemaster виробництва Boeing (BA.N) і C-130 Super Hercules виробництва Lockheed Martin (LMT.N). У список потрапили ударні вертольоти Apache компанії Boeing, а також гелікоптер Black Hawk, виготовлений підрозділом Sikorsky компанії Lockheed Martin.
Документи показують, що Україна також просить винищувачі F-18 "Hornet", три типи безпілотників General Atomics, включаючи MQ-9B Sky Guardian і систему протиповітряної оборони Terminal High Altitude Area Defense (THAAD) виробництва Lockheed.
- Візит української делегації до США відбувається на тлі затягування в Конгресі розгляду нової допомоги України. У Вашингтон, крім Умєрова, поїхав спікер парламенту Руслан Стефанчук і голова Офісу президента Андрій Єрмак. 6-7 грудня в Вашингтоні відбувається спільна американсько-українська конференція з питань взаємної оборони.
- 6 грудня Штати оголосили про виділення нового пакету допомоги Україні на $175 млн. Держдепартамент попередив, що цей пакет може стати одним із останніх, якщо Конгрес не ухвалить виділення нового фінансування.
- Просування пакету допомоги Україні та Ізраїлю 6 грудня заблокували республіканці-сенатори – під час процедурного голосування не набралося достатньої для подальшого розгляду. Республіканці наполягають, що в законопроєкт мають включити посилення безпеки кордону між США і Мексикою, наголошуючи на тому, що проблеми американців мають бути в пріоритеті. Президент США Джо Байден назвав це політичним шантажем.
- Більше про те, що відбувається з допомогою США в Україні, читайте в матеріалі на LB.ua.