США чітко дали зрозуміти, що глибоко стурбовані зміною напрямку, який обрав уряд Грузії.
Про це заявив речник Державного департаменту США Метью Міллер, повідомляє Укрінформ.
“Ми використовуватимемо всі наявні у нас інструменти, щоби притягти Грузію до відповідальності за ці кроки, в тому числі шляхом запровадження нових санкцій”, – зазначив Міллер.
Він наголосив, що Держдепартамент зазвичай не анонсує санкції до їх введення, тому слід зачекати офіційних заяв з цього приводу.
-
28 листопада Європарламент закликав провести перевибори грузинського парламенту. Вибори відбулися 16 листопада і переможцем на них оголосили правлячу партію "Грузинська мрія", що при владі вже 12 років та є проросійською.
-
Після того грузинський прем'єр оголосив про зупинку переговорів із Євросоюзом про вступ країни до 2028 р. Рішення одразу ж викликало реакцію суспільства: на вулиці увечері вийшли тисячі людей, а згодом до протестів доєдналася і президентка Саломе Зубрабішвілі.
-
Станом на 6 грудня на акціях протесту вже затримали близько 400 осіб, і понад 300 із них зазнали тортур та нелюдського поводження.
-
Литва, Латвія та Естонія запровадили обмеження щодо голови правлячої партії Грузії “Грузинська мрія” Бідзіни Іванішвілі й низки грузинських посадовців, а Нідерланди закликатимуть ЄС призупинити безвізовий режим для Грузії.
-
На події у Грузії відреагував і президент України. Зеленський доручив підготувати санкційні рішення.
-
Угорщина накладе вето на санкції Євросоюзу щодо грузинських чиновників, якщо такі будуть.