Посадовці Євросоюзу хочуть розпочати формальні переговори про вступ України не пізніше 25 червня, пише Politico.
Дипломати ЄС і України інтенсивно працюють над спробами переконати угорський уряд схвалити відкриття переговорів. Очікується, що початок перемовин "зміцнить моральний дух" України.
У грудні лідери Євросоюзу повідомили українському президенту, що хочуть приєднання України та Молдови. Але формальна юридична процедура початку переговорів затрималася через опір Будапешта.
"За словами дипломатів, і Брюссель, і Київ ведуть інтенсивну двосторонню дипломатію з Будапештом, щоб вирішити проблеми щодо угорських меншин в Україні", – йдеться у матеріалі.
За підсумками квітневих переговорів між керівником Офісу президента України Андрієм Єрмаком і міністром закордонних справ Угорщини Петером Сіярто, "сторони відзначили позитивну динаміку діалогу". Київ відповів на список з 11 пунктів, викладений Будапештом, і очікує відповіді Угорщини, повідомив один із дипломатів.
Один дипломат ЄС припустив, що Угорщина, можливо, захоче зрушити з місця переговори щодо вступу України до того, як у липні почне шестимісячне головування в Раді ЄС.
"Було відчуття, що не варто робити цього до виборів [9 червня в Європейський парламент], тому що це могло стати проблемою виборів", – припустив дипломат ЄС, настрої "багатьох чиновників у Брюсселі".
Бельгійські посадовці наразі планують провести міжурядову конференцію (IGC) 25 червня, лише за кілька днів до того, як Будапешт перейме головування 1 липня. Але "як завжди, неможливо передбачити, що робитиме Угорщина, доки ми не почуємо від самого Орбана", – сказав один із дипломатів.
Речник постійного представництва Угорщини при ЄС сказав, що Угорщина зосереджена на рамках переговорів. "Перший крок – це знайти там консенсус. Передчасно обговорювати дати IGC".
- Україна подала заявку на вступ до ЄС на початку повномасштабної війни, 28 лютого.
- Уже в червні Єврокомісія рекомендувала надати Україні статус кандидата в члени.
- Брюссель висунув Україні вимоги ухвалити деякі закони для зближення з європейським законодавством, зокрема – про права нацменшин та лобіювання.
- 14 грудня лідери ЄС схвалили рекомендацію Європейської комісії про відкриття переговорів про вступ із Україною та Молдовою.
- Президент Володимир Зеленський неодноразово говорив, що Україна розраховує на відкриття переговорів про вступ до ЄС у червні 2024.
- Переговорну рамку про вступ України до ЄС затвердили в березні.
Більше на цю тему – в інтерв'ю: "Колишній посол ЄС в Україні Х'юг Мінгареллі: «Інтеграція в ЄС можлива до закінчення бойових дій»".