Прибутки від заморожених російських активів можуть бути використані для відбудови України.
Про це повідомило представництво головування Бельгії у Раді ЄС.
“Посли ЄС щойно погодили в принципі пропозицію щодо використання надприбутків, пов’язаних з замороженими активами, для підтримки відновлення України”, – йдеться у повідомленні.
EU Ambassadors just agreed in principle on a proposal on the use of windfall profits related to immobilised assets to support #Ukraine’s reconstruction 🇺🇦.#COREPERII #EU2024BE
— Belgian Presidency of the Council of the EU 2024 (@EU2024BE) January 29, 2024
-
З 24 лютого 2022 року ЄС прийняв 12 пакетів санкцій у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
-
В кінці жовтня 2023 року лідери Європейського Союзу схвалили плани використання коштів, отриманих від заморожених російських активів, для допомоги Україні.
-
18 грудня 2023 року Рада ЄС ухвалила дванадцятий пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів. ЄС, зокрема, запровадив заборону на прямий чи непрямий імпорт, купівлю чи перевезення діамантів і посилив контроль за дотриманням обмежувальних заходів. Водночас країни-члени ЄС мають намір продовжити пільговий період для імпорту російської сталі до жовтня 2028 року.
-
Тоді заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква повідомив, що Євросоюз почав роботу над 13-им пакетом санкцій.
-
Міністр транспорту та комунікацій Литви Марюс Скуодіс після зустрічі з латвійським і естонським колегою повідомив, що балтійські країни підтримують включення російського та білоруського зерна в пакет санкцій Євросоюзу.
-
Тиждень тому Politico написало, що у фокусі нового пакету санкцій Євросоюзу є російській алюміній. Попередні раунди санкцій залишили недоторканими близько 85% російського експорту металу до ЄС.
-
Рада Європейського союзу продовжила санкції проти Росії ще на шість місяців − до 31 липня 2024 року.