Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю PBS розповів, що росіяни змогли знищити Трипільську ТЕС, бо в України залишилось нуль ракет для захисту цієї станції.
Глава держави прокоментував допомогу західних країн Ізраїлю у відбитті атаки Ірану, зазначивши, що цей випадок показав, “що таке союзники не на папері, а в небі”. Також Зеленський зауважив, що під час відбиття цієї атаки з боку Ірану було застосовано багато всього, чого не вистачає Україні.
"Я вам наведу один приклад дуже простий. На Трипільську ТЕС, від якої залежить світло у київському регіоні, летіли 11 ракет. Перші 7 ми знищили, 4 знищили Трипілля. Чому? Тому що було ракет 0. У нас закінчились всі ракети, які захищали Трипілля. Коли говорять, що союзники не можуть дати Україні ту чи іншу зброю або не можуть бути в Україні тими чи іншими силами, тому що тоді буде сприйматись, що Україна “затягнула” НАТО у війну, то я вам хочу поставити питання – Ізраїль в НАТО чи ні?", – зазначив президент.
Тим часом Генеральний штаб Збройних сил України повідомляє, що впродовж доби сталося 104 бойових зіткнення.
Загалом ворог завдав 16 ракетних та 31 авіаційного удару, здійснив 79 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.
На Бахмутському напрямку наші воїни відбили 33 атаки в районах населених пунктів Білогорівка Луганської області, Верхньокам’янське, Спірне, Новий, Іванівське, Кліщіївка, Андріївка Донецької області.
На Авдіївському напрямку наші захисники відбили 15 атак в районах населених пунктів Новобахмутівка, Бердичі, Семенівка, Уманське та Первомайське Донецької області.
На Новопавлівському напрямку Сили оборони продовжують стримувати ворога в районах населених пунктів Красногорівка, Новомихайлівка, Побєда, Водяне та Урожайне Донецької області, де ворог 30 разів намагався прорвати оборону наших військ.
Авіація Сил оборони завдала ударів по 13 районах зосередження особового складу, двох зенітно-ракетних комплексах та одному пункту управління противника.
Детальніше про оперативну обстановку станом на ранок 16 квітня - в нашій новині.
Генштаб також інформує, що за добу українські захисники знищили ще 920 російських окупантів. Російська окупаційна армія від початку повномасштабного вторгнення втратила близько 455 340 осіб.
Про інші втрати противника – в новині.
Загалом упродовж доби нараховано 12 обстрілів (69 вибухів) із різних видів озброєння, повідомляє ОК “Північ”.
Більше інформації – в новині.
Спікер Палати представників США Майк Джонсон нарешті зрушив з місця питання надання фінансування для військової допомоги Україні. На закритому засіданні Республіканської партії він представив свій план щодо рішення, яке не можуть ухвалити вже понад пів року.
Як пише The Hill, Джонсон хоче розділити пакет допомоги Україні, Тайваню та Ізраїлю на три окремі документи та додати ще один. Усі вони мають бути пов'язані спільним процедурним правилом, яке б регламентувало процес внесення поправок. Четвертий законопроєкт містить положення щодо заборони соціальної мережі TikTok, дозволу США використовувати заморожені російські активи для фінансування України, акт ленд-лізу для військової допомоги та конвертовані кредити для гуманітарних потреб.
Республіканець Кевін Герн, який був присутнім на зустрічі, звертає увагу, що жоден із законопроєктів не говорить про заходи щодо захисту південного кордону США. Це може викликати протест та критику з боку радикального крила партії, яке вимагало не ухвалювати будь-які зовнішні фінансові документи без вирішення питання нелегальних мігрантів.
У Конгресі вважають, що голосуватимуть за законопроєкт про допомогу Україні та Ізраїлю вже цього тижня.
Сполучені Штати Америки не захищатимуть українське небо від російських ракет та дронів так, як це відбувалося з Ізраїлем під час масованої атаки Ірану. Про це на брифінгу у Білому домі розповів координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі.
Коли представник преси запитав про те, чи готові США так само збивати дрони над Україною, як це було на Близькому Сході, радник Джо Байдена сказав, що очікував цієї дискусії. Проте "йдеться про різні країни, різний повітряний простір, різні картини загроз".
За словами Кірбі, президент США з самого початку "конфлікту" дав зрозуміти, що Штати не будуть брати участь у бойових діях в Україні. Найкращим рішенням в Білому домі вважають надання зброї та засобів ППО в руки українських військових – проте зараз в адміністрації не можуть цього зробити, бо "немає додаткового фінансування національної безпеки".
Найповніша картина сьогоднішнього дня обов’язково буде на нашому сайті.
Тримаймося і наближаємо Перемогу!