Міністерство охорони здоров’я оновило індикаторні ознаки для визначення регіонів зі значним поширенням ковіду: Київська область потрапила у ”червону” зону.
На Київщині, зокрема, коефіцієнт виявлення випадків коронавірусу протягом останніх трьох днів перевищив 20% і складав 20,3%, 20,1% і 20,2%, а рівень госпіталізації – 60%: 69,3%, 71,2% і 74,6%.
Окрім Київської області, у “червоній зоні” є Київ, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Одеська та Чернівецька області.
У “помаранчеву” зону входять: Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Львівська, Луганська, Миколаївська, Полтавська, Сумська, Тернопільська, Хмельницька, Чернігівська і Черкаська області.
Решта регіонів – “жовті”, у “зеленій” зоні немає жодної області.
Зазначимо, "червоний" рівень встановлюється на рівні регіонів, якщо протягом трьох днів перевищено 2 або більше показників:
1) завантаженість ліжок, забезпечених постачанням медичного кисню у визначених закладах охорони здоров’я – більше 65%,
2) кількість тестувань методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2 протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення – менше 300,
3) кількість госпіталізацій протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення – більше 60,
4) коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2) – більше 20%,
5) зростання госпіталізацій протягом останніх 7 днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом – більше 50%.
Нагадаємо, Одеська область за індикаторними показниками потрапила до “червоної зони” карантину 20 березня, а Київ став "червоним" 19 березня. З 23 березня там буде встановлено “червоний” рівень епідемічної небезпеки поширення коронавірусу.
Житомирська область перейшла до “червоної зони” 3 березня, Закарпатська – 8 березня, Чернівецька – 1 березня і Івано-Франківська – 26 лютого.