ГоловнаСуспільствоПодії

Іран не надав жодного доказу своєї версії падіння літака МАУ, - джерело "Цензор.НЕТ"

Українським фахівцям досі не надали фрагментів носової частини лайнера і кабіни пілотів.

Іран не надав жодного доказу своєї версії падіння літака МАУ, - джерело "Цензор.НЕТ"
Фото: EPA/UPG

Уламки літака Boeing-737 авіакомпанії МАУ, що розбився в Ірані, продовжують згрібати бульдозером і безладно доправляти на звалище деталей.

Про це повідомило виданню  "Цензор.НЕТ" джерело з міжвідомчої комісії для розслідування авіакатастрофи.

"Другий день перебуваємо на місці катастрофи. Одна група виїхала в центр управління повітряним рухом Ірану, щоб отримати нарешті доступ до запису роботи радіолокаторів. Інша група перебуває на майданчику збору уламків літака. Чи зацікавлений Іран у якісному розслідуванні? Не зрозуміло. Деталі літака продовжують згрібати бульдозером і доправляти на майданчик збору. На місці катастрофи перебуває натовп різних людей у формі і без форми, сотні людей збирають і забирають фрагменти літака, таке не можна контролювати. Бульдозер скидає фрагменти безладно на звалище деталей, з якого експертам треба витягувати деталі і викладати залишки корпусу", - розповіло джерело.

Він підкреслив, що так неможливо забезпечити збереження деталей, важливих для розслідування.

"Було б логічно сфотографувати місце падіння, ідентифікувати частини фрагментів, поступово їх акуратно виносити і викладати. Як довести, наприклад, характер вибуху, якщо на фрагментах корпусу вже зараз можливі нові пошкодження від бульдозера? Іранці - грамотні, освічені люди, вони не можуть цього не розуміти", - сказав член міжвідомчої комісії.

За його словами, українським фахівцям досі не надали фрагментів носової частини лайнера і кабіни пілотів. Також немає пасажирських крісел.

"Ми не розуміємо, нам не показують кабіну, тому що вивчають щось самі чи тому що вона повністю знищена вибухом? На цей момент нам не надали жодного доказу версії, яку висунув від початку Іран - про технічні причини події", - резюмувало джерело "Цензора".

Нагадаємо, літак "Боїнг-737" компанії МАУ впав через три хвилини після зльоту в Тегерані (Іран) з аеропорту Імама Хомейні в ніч на 8 січня. На борту було 9 членів екіпажу і 167 пасажирів, більшість - громадяни Ірану. Рейс PS752 мав прибути до Києва. Серед загиблих 11 громадян України - 9 членів екіпажу і двоє пасажирів.

Іранська влада заявила, що літак мав проблеми з двигуном і впав через технічну несправність, однак ця інформація неофіційна.

Про те, що авіакатастрофа могла статися через влучення зенітної ракети, повідомили кілька джерел у Пентагоні і розвідувальних службах, на це натякнув і президента США Дональд Трамп. CNN з посиланням на джерела, близькі до розвідки, повідомили, що літак МАУ був збитий двома зенітними ракетами російського виробництва класу "земля-повітря".

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо на екстреному брифінгу заявив, що є підтверджені факти, що вказують на влучення ракети в "Боїнг".

Міжнародна експертно-журналістська група Bellingcat надала докази справжності відео, на якому зафіксовано, як ракета збиває український Boeing 737 авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України".

Прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон повідомив, що його держава також має підтвердження влучення ракети в літак українських авіаліній.

Точні причини аварії стануть відомі після закінчення всіх експертиз і досліджень. РНБО України розглядає сім версій, серед яких - ураження літака зенітною ракетою ЗРК; зіткнення з БПЛА або іншим летючим об'єктом; руйнування і вибух двигуна з технічних причин; вибух усередині літака в результаті терористичного акту.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram