Міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що якщо буде доведено, що літак "Міжнародний авіаліній України" було збито іранською ракетою, то Київ вимагатиме притягнення винних до відповідальності та компенсації від Тегерана.
Про це він заявив на брифінгу в Офісі президента, передає "Інтерфакс-Україна".
"Я не люблю відповідати на запитання, які починаються "що буде, якщо", але, безумовно, якщо вдасться довести, якщо ми доведемо, що цей літак був збитий, безумовно, ми будемо вимагати не тільки притягнення до відповідальності всіх винних, але й компенсації", - сказав Пристайко.
Нагадаємо, літак "Боїнг-737", що належав МАУ, впав через три хвилини після зльоту в Тегерані (Іран) з аеропорту Імама Хомейні в ніч на 8 січня. На борту було 9 членів екіпажу і 167 пасажирів, більшість - громадяни Ірану. Рейс PS752 мав прибути до Києва. Серед загиблих 11 громадян України - 9 членів екіпажу та двоє пасажирів.
Про те, що авіакатастрофа могла статися через влучення зенітної ракети, повідомили кілька джерел в Пентагоні і розвідувальних службах, на це саме натякнув президент США Дональд Трамп. CNN з посиланням на джерела, близькі до розвідки, повідомили, що літак МАУ був збитий двома зенітними ракетами російського виробництва класу "земля-повітря".
Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо на екстреному брифінгу заявив, що є підтверджені факти, що вказують на влучення ракети в "Боїнг".
Міжнародна експертно-журналістська група Bellingcat надала докази справжності відео, на якому показано, як ракета збиває український Boeing 737 авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України".
Прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон повідомив, що у держави також є підтвердження влучення ракети в літак українських авіаліній.
Прем'єр Великобританії Борис Джонсон також допустив можливість того, що український авіалайнер міг бути випадково збитий іранськими системами ППО.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що версія про влучення ракети в літак не виключається, але наразі не підтверджена.
Точні причини аварії стануть відомі після закінчення всіх експертиз і досліджень. РНБО України розглядає сім версій, серед яких - ураження літака зенітною ракетою ЗРК; зіткнення з БПЛА або іншим летючим об'єктом; руйнування і вибух двигуна з технічних причин; вибух всередині літака в результаті терористичного акту.