Рада Безпеки ООН у п’ятницю ухвалила резолюцію, яка закликає збільшити допомогу цивільним особам у секторі Гази. Рішення вдалося ухвалити після майже тижневих інтенсивних перемовин, спрямованих на те, щоб США не застосували право вето, повідомляє The New York Times.
За резолюцію проголосували 13 членів Радбезу, США і Росія утрималися. З остаточної версії резолюції за наполяганням США не вилучили пункт з вимогою припинити бойові дії.
«Ми знаємо, що це не ідеальний текст, ми знаємо, що лише припинення вогню зупинить страждання», – сказала – Лана Нуссейбех, посол Об’єднаних Арабських Еміратів, що виступила автором резолюції.
Раніше Сполучені Штати наклали вето на дві резолюції, які закликали до припинення вогню у війні між Ізраїлем і ХАМАС. Через це Вашингтон дедалі більше протиставляв себе арабському світові, відзначає The New York Times.
У підсумку, резолюція закликає ворогуючі сторони в Газі дозволити використовувати «всі доступні маршрути» до Гази для доставки допомоги і вимагає негайного звільнення всіх заручників, викрадених під час нападу ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня.
У резолюції також міститься звернення до генерального секретаря ООН з проханням призначити координатора, відповідального за «сприяння, координацію, моніторинг і перевірку» гуманітарного характеру вантажів допомоги, які надходить до Гази, який би «консультувався з усіма відповідними сторонами». А також заклик до створення «умов для сталого припинення бойових дій».
Ситуація в Смузі Гази
- За даними розслідування The New York Times ізраїльська армія регулярно використовувала одну зі своїх найбільших і руйнівних бомб вагою понад 900 кілограм у районах на півдні Гази, куди Ізраїль наказав перебратися цивільним з метою безпеки.
- Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галант заявив, що ЦАХАЛ поступово переходитиме до наступної фази операції у секторі Гази.
- Президент Ізраїлю Іцхак Герцог заявив, що Тель-Авів готовий до нового перемир'я в обмін на заручників.
- Натомість ХАМАС відхилив пропозицію Ізраїлю припинити бойові дії на один тиждень в обмін на 40 заручників. Бойовики заявили, що звільнення ізраїльських полонених обговорять лише після повного припинення вогню.
Міжнародна реакція на бойові дії у секторі Гази
- Ізраїль стикається зі дедалі сильнішим тиском з боку США та Євросоюзу щодо уникнення загибелі цивільного населення у Секторі Газі.
- Тиждень тому Генеральна асамблея ООН ухвалила вимогу негайно почати гуманітарне припинення вогню в Смузі Гази. 153 країни проголосували за резолюцію,10 виступили проти, а 23 країни, зокрема Україна, утрималися.