Для працівників територіальних центрів комплектування і соціальної підтримки (ТЦК і СП) будуть створені спеціальні правила поводження з військовозобов’язаними.
Про це в інтерв'ю "Громадському" розповів начальник управління комунікацій Командування Сухопутних військ ЗСУ Віталій Саранцев.
"Ми зараз починаємо роботу щодо розроблення комплаєнсу, тобто набору правил щодо дотримання військовослужбовцями ТЦК певних норм, політик, правил щодо поводження з військовозобов’язаними. І це також має бути обов’язковим для всіх. Воно буде доведено, над цим будуть працювати, люди будуть думати, як себе поводити, як здійснювати свою роботу так, щоб не порушувати прав людини й не збурювати суспільство. Бо це одна з тих чутливих точок, на яку ворог тисне й максимально цим користується", – сказав він.
Саранцев повідомив, що ця робота має бути завершена до кінця лютого.
Він також наголосив, що вже зараз всі інциденти з працівниками ТЦК і СП розслідуються, а висновки – робляться. Натомість ворог продовжує розбурхувати ситуацію.
"Щодо терміна «бусифікації» – скажу чесно, я хотів би, щоб він взагалі зник із нашого лексикону. Тим більше, що він також прийшов до нас саме завдяки інформаційній роботі ворога проти нас. Такі слова, як-от «бусифікація», «людолови», – це все елементи російської ІПСО. Як би це зараз не звучало, адже «російська ІПСО» вже стає мемом. Проте це все дуже легко входить у наш вжиток", – зазначив Саранцев.
- 3 лютого суд заарештував на два місяці без права внесення застави чоловіка, який застрелив військовослужбовця ТЦК. Командувач Сухопутних військ Михайло Драпатий відреагував на вбивство військового, він наголосив, що це - "за межею того, що можна толерувати".
- 1 лютого в приміщенні Рівненського ТЦК пролунав вибух. Повідомлялося про одну загиблу особу, ще шестеро отримали поранення. Служба безпеки задокументувала злочини окупантів, які організували теракт, використавши "втемну" завербованого агента – за даними спецслужби, його навмисно підірвали разом із вибухівкою, з якою він зайшов у будівлю. Унаслідок події терорист загинув на місці, а 8 військовослужбовців отримали поранення різного ступеня тяжкості.
- 5 лютого СБУ та Нацполіція затримали трьох підозрюваних у вчиненні теракту біля будівлі ТЦК у Павлограді на Дніпропетровщині. Ними виявилися троє чоловіків віком 21 і 22 роки, які шукали "легкі" заробітки на телеграм-каналах.
- 5 лютого в Кам'янці-Подільському біля будівлі ТЦК пролунав вибух. Загинув чоловік, який приніс до будівлі вибухівку.
Голова Центру протидії дезінформації при РНБО України Андрій Коваленко заявив, що операціями проти українських військових, а також підривами ТЦК курують структури російських ГРУ та ФСБ.