У 2023 році лікарі виписали 142,4 тис. електронних рецептів на препарати від розладів поведінки, психіки та епілепсії.
Про це повідомило Міністерство охорони здоров'я.
Найбільше таких рецептів було виписано в Києві (20 996), у Дніпропетровській (13 706), Львівській (12 990), Хмельницькій (11 290) та Житомирській (9 404) областях.
МОЗ нагадує, що контракт із Національною службою здоров'я мають 13 433 аптеки. У них можна отримати препарати за рецептом у межах програми реімбурсації "Доступні ліки". Наразі до програми включено 65 препаратів від епілепсії, розладів психіки та поведінки, 23 з них - безоплатні.
Програма реімбурсації "Доступні ліки", у рамках якої пацієнти деякі ліки можуть отримати за рецептом безоплатно або оплативши їх частково, запроваджена у квітні 2017 року. Відтоді перелік препаратів постійно розширюється новими позиціями.
З квітня 2019 року програму адмініструє НСЗУ, вона компенсує аптекам вартість ліків, відпущених за рецептом у межах цього проєкту.
- Дослідження "Українського інституту майбутнього" показало, що більшість українців оцінюють свій фізичний стан як задовільний або скоріше хороший, а емоційно-психологічний стан – як задовільний. Аби набратися сил, українці дивляться кіно, спілкуються з близькими, намагаються більше спати і нічого не робити.
- За даними опитування Gradus Research, 88% українців відчувають високий рівень стресу через війну. Найпоширенішим станом є втома, але водночас 43% мають почуття надії.
- Міністерство охорони здоров'я раніше зазначало, що в Україні зросла кількість продажів заспокійливих та снодійних препаратів. МОЗ радить українцям радитися з цього приводу з лікарями та психологами і не займатися самолікуванням.