Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради подання про звільнення генпрокурора Андрія Костіна.
Про це йдеться у проєкті постанови №12153.
"Вношу пропозицію щодо надання згоди Верховної Ради України на звільнення А.Костіна з посади Генерального прокурора. Представляти це подання на засіданні Верховної Ради України уповноважується представник президента України у Верховній Раді Г. Михайлюк", – йдеться у документі.
Розглянути подання мають на пленарному засіданні Верховної Ради України.
Більше на цю тему – в матеріалі "Ефект МСЕК: хто замінить Костіна в кріслі генпрокурора?".
- Генеральний прокурор Андрій Костін оголосив про своє звільнення з посади 22 жовтня, зіславшись на засідання РНБО щодо фальшивих інвалідностей серед посадовців державних органів влади.
- Того ж дня голови облпрокуратур Запорізької, Рівненської, Тернопільської, Харківської, Черкаської областей і спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону написали заяви про звільнення.
- 16 жовтня журналіст Юрій Бутусов опублікував інформацію, що 49 прокурорів Хмельниччини "на чолі з обласним прокурором Олексієм Олійником оформили інвалідність, «дахуючи» корупційну схему слуги народу Крупи у МСЕК та ПФ". Бутусов зазначив, що майже всі прокурори виявились інвалідами другої групи згідно з рішенням колишнього головного лікаря МСЕК Тетяни Крупи. Після цього Олійника звільнили з посади керівника Хмельницької облпрокуратури.
- Офіс генпрокурора ініціював службове розслідування. Пізніше Костін уточнив, що службове розслідування стосується не тільки хмельницьких прокурорів, а всіх органів прокуратури – всіх рівнів, включно з Офісом генерального прокурора.
- 22 жовтня Президент провів засідання Ради нацбезпеки та оборони щодо ситуації з МСЕК і зловживаннями посадових осіб різних державних органів із отриманням інвалідності.