Право

 • Однорукий бандит в законі: що відбувається у гральному бізнесі і чого очікувати у разі його легалізації
  Богдан Миколайчук

  Однорукий бандит в законі: що відбувається у гральному бізнесі і чого очікувати у разі його легалізації

  Кабмін заборонив діяльність так званих лотерей (а насправді гральних салонів під прикриттям) і доручив поліції за один день провести рейд усіма подібними закладами в Україні. Що відбувається з "гральним" законодавством і які в нього перспективи, – у матеріалі LB.ua.
 • Без адвокатської монополії: що зміниться з нового року?
  Богдан Миколайчук
  Оцінювати наслідки скасування адвокатської монополії доволі складно. Оскільки фактично вона не запрацювала у всіх юрисдикціях. І поки це питання, вочевидь, залишатиметься одним з найбільш дискусійних в юридичному середовищі.
 • Переміщені права. Як в Україні допомагають ВПО?
  Наталія Шимків
  Біженці, внутрішньо-переміщені особи, вимушені переселенці – за майже шість років бойових дій на Донбасі люди, які покинули свої домівки, чули різні назви свого статусу. LB.ua дізнавався, яких заходів вживає українська влада, щоб покращити умови для громадян, які постраждали від війни. 
 • Голова ЦВК Олег Діденко: "Рівень розвитку суспільства ще недостатній, щоб запроваджувати голосування в інтернеті"
  Вікторія Матола, Соня Кошкина
  "Всі бояться посилення повноважень ЦВК, бо будуть зловживання. Ми ще нічим не зловживали, а нас вже в цьому звинувачують". "Говорити, що зміна виборчої системи критично вплине на організацію виборів, не можна". "Право балотуватися не може бути безмежним, воно має обмежуватись". Інтерв'ю з головою ЦВК Олегом Діденком.
 • “Ну і душіть мене, вже не можу з вашими коровами”. Історії постраждалих від торгівлі людьми
  Наталія Шимків
  У час біометричних паспортів і майже відкритих кордонів здається, що рабство залишилось частиною історії. Однак, на сьогодні торгівля людьми одна з найприбутковіших ланок чорного ринку після збуту наркотиків і зброї. LB.ua поспілкувався з людьми, які їхали на заробітки в Росію, а потрапили в рабство.
 • Принт на одязі, "сакральна жертва" та рюкзак сапера: які докази показала поліція у справі Шеремета?
  Вікторія Матола
  Головним доказом нібито причетності Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко і Яни Дугарь до вбивства Шеремета стала лише експертиза відеоспостережень у 2016 і 2019 роках. І до неї в адвокатів виникло чимало питань. А в однієї з підозрюваних – Яни Дугарь – є беззаперечне алібі.
 • Суд над Трухановим: чи доводить оприлюднене листування і відео обшуків, що мер Одеси приховав 50 мільйонів гривень?
  Катерина Петренко
  Вищий антикорупційний суд дослідив листування міського голови Одеси Геннадія Труханова з його, ймовірно, цивільною дружиною Тетяною Колтуновою та меншою дочкою Алісою. За версією прокурорів, Труханов повинен був вносити до своїх декларацій за 2015 і 2016 роки зареєстроване на Колтунову майно на суму близько 50 мільйонів гривень, оскільки ці докази вказують:…
 • Справа Щербини: чи міг хабар вивести на Романа Трубу?
  Вікторія Матола
  Вищий антикорупційний суд взяв під варту екс-начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Ігоря Щербину з альтернативою у 2 млн 130 тис грн застави. І також заарештував його спільника – підприємця Валентина Шевченка. Чи могла справа про хабар вивести на Романа Трубу? Читайте в матеріалі LB.ua  
 • Законопроєкт про децентралізацію: громади, округи, префекти
  Вікторія Матола
  Робоча група з підготовки змін до Конституції в комісії при президентові напрацювала законопроєкт щодо децентралізації. В проєкті змін до Основного закону пропонується запровадити інститут префектів та змінити адміністративно-територіальний устрій. LB.ua отримав для ознайомлення цей законопроєкт.
 • Избирательный кодекс для Зеленского
  Анна Стешенко, Діана Буцко
  5 декабря монобольшинство «Слуги народа» планировало принять Избирательный Кодекс с поправками президента Владимира Зеленского. Первая попытка прописать новые правила выборов не удалась. Но её обещают повторить уже через неделю.
 • Справа про "плівки Вовка": обірване розслідування
  Вікторія Матола
  Справа так званих «плівок Вовка» продемонструвала основні проблеми судової системи. І її розгляд в суді (у випадку направлення) стане справжнім випробуванням для неї. У чому причина швидкоплинності цієї справи та які результати принесло розслідування, - в матеріалі LB.ua.
 • Шанси є. Чого очікувати Україні від Арбітражного Трибуналу?
  Наталія Шимків
  У Гаазі офіційно розпочали слухання “Спору щодо затримання трьох українських військово-морських кораблів та членів їхніх екіпажів”. Випереджаючи будь-яке рішення Росія повернула українські судна "Бердянськ", "Нікополь" та "Яни-Капу". LB.ua дізнавався, які шанси в України виграти спір. 
 • Справа Садового: чию землю продали інвестору?
  Катерина Петренко
  21 листопада Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосила Андрію Садовому підозру у справі стосовно будівництва індустріального парку у Рясному під Львовом, яке планує розпочати іноземна компанія СТР. За версією прокуратури, міськрада Львова задешево продала землю під індустріальний парк – за 52 мільйони гривень. Прокурори вважають, що ринкова ціна цієї…
 • Все материалы раздела