За п’ять років роботи Верховної Ради IX скликання народні депутати подали понад 6 000 законопроєктів. Найбільше ініціатив подали представники фракції більшості "Слуги народу".
Про це йдеться в дослідженні ЧЕСНО.
Водночас з ініційованих виключно “слугами” законопроєктів лише 18% врешті стали чинними актами.
Як відомо, депутати можуть подавати законопроєкти окремо чи у співавторстві, за участі лише своїх однопартійців чи разом із колегами з інших фракцій та груп.
Члени фракції "Слуги народу” загалом були авторами чи співавторами 4046 законопроєктів, серед яких 1934 були подані виключно "слугами". Серед таких законопроєктів лише 18% врешті стали чинними актами. Зокрема, це - них закон про “пакунок малюка”, запуск Дія.City, закон щодо слідчих дії над депутатами, про покарання нардепів за прогули, ряд законів щодо цифровізації та інші. 130 "слуг”"також були ініціаторами постанови, що засуджувала протест під Офісом президента під час акції на підтримку активіста Сергія Стерненка у березні 2021-го.
Дещо вищий відсоток прохідності, ніж у "слуг", мали ініціативи "Євросолідарності" (23%), а також позафракційних нардепів (25%). У випадку з останніми це можна пояснити тим, що до позафракційних належить і керівництво парламенту, чиї ініціативи переважно підтримуються в сесійній залі.
- Верховна Рада дев'ятого скликання розпочала роботу 29 серпня 2019 року. Того ж дня було оголошено про створення монокоаліції "Слуги народу". У перший день роботи нового парламенту президент Володимир Зеленський пригрозив депутатам розпуском через рік, якщо вони не виправдають очікувань. Водночас президент висловив надію, що йому цього робити не доведеться.
- 12 вересня 2019 року в парламенті вперше не вистачило голосів для прийняття рішення - депутати відмовилися скоротити термін підготовки до другого читання законопроєкту №1061 про управління безпекою автомобільних доріг.
- За даними Комітету виборців, депутати попереднього VIII скликання у перші два роки роботи ухвалили більше законів, ніж депутати теперішнього IX скликання. Також станом на 2021 рік повідомлялося, що 31 депутат не став автором жодного прийнятого закону.
- Раніше КВУ назвав "Слугу Народу" наймовчазнішою партією в Раді, оскільки депутати монобільшості найменше виступають у парламенті.