Для пацієнтів трансплантація безоплатна, а держава оплачує кожну пересадку та супровід до і після неї тим медзакладам, які мають договір з Національною службою здоровʼя України за відповідним пакетом, пояснює МОЗ.
Тариф за трансплантацію залежить від органу, який пересаджується:
- легені – понад 2,6 мільйона гривень;
- серце – понад 2 мільйони гривень;
- печінка – близько 1,4 мільйона гривень;
- нирки – близько 800 000 гривень.
НСЗУ сплачує 41 000 грн за надання дотрансплантаційний супровід. Тариф на посттрансплантаційний період також залежить від органу, який пересадили, і може коливатися в межах 185 - 193 000 гривень.
Медпослуги з посттрансплантаційного супроводу пацієнта тривають з дати виписки до 360 дня з моменту проведення операції.
Як працює загалом система трансплантації органів, хто і як вирішує, хто може стати донором і кому дістануться органи, як працює процедура, чому в одних центрах роблять 100 пересадок на рік, а в інших -- 2-4? Читайте у великій розмові LB.ua з Василем Стрілкою, очільником Директорату високотехнологічної медичної допомоги та інновацій у МОЗ.
Найбільша проблема системи трансплантації зараз, за словами Стрілки, не в центрах трансплантації, а у відділеннях інтенсивної терапії та реанімації по всії Україні.
Через це МОЗ створило систему, яка підштовхує лікарні і центри трансплантації до співпраці.
Розвиватися є куди, адже наразі в Україні проводять лише близько 10% трансплантацій від реальної потреби.
Нагадаємо, що ексзаступника міністра МОЗ Михайла Загрійчука та ще 10 лікарів затримали через нібито втручання в розподіл органів на пересадки.