Позиція Євросоюзу стосовно подій у Сребрениці 1995 року є чіткою.
Про це речник Єврокомісії із зовнішньополітичних питань Петер Стано сказав на брифінгу в Брюсселі 14 травня, повідомляє "Європейська правда".
"Немає жодних сумнівів у тому, що в Сребрениці мав місце геноцид. Не може бути ніякого заперечення… І будь-кому, хто намагається поставити це під сумнів, не місце в Європі", – зазначив Стано.
Таким чином речник Єврокомісії прокоментував голосування в Генасамблеї ООН за резолюцію, яка проголосить 11 липня Міжнародним днем пам'яті жертв різанини у Сребрениці. Тоді боснійські серби вбили 8 тис. мусульман.
Раніше етнічні серби у Боснії і Герцеговині висловили обурення з приводу цього проєкту резолюції ООН. Зокрема, парламент Республіки Сербської (ентитет у складі БіГ) схвалив доповідь, яка заперечує геноцид у місті Сребрениця 1995 року.
-
В грудні 2019 року Рада ЄС визнала Боснію і Герцеговину не готовою до членства у ЄС, оскільки країна "не повною мірою відповідає копенгагенським політичним критеріям".
-
В кінці 2022 Боснія та Герцеговина отримала статус кандидата на вступ до Євросоюзу.
-
Міністр закордонних справ Австрії Александер Шалленберг заявив, що Євросоюзу не варто надавати перевагу Україні перед Балканами у питанні приєднання до блоку.
-
В середині грудня 2023 лідери Євросоюзу вирішили не розпочинати переговори про членство з Боснією і Герцеговиною.
-
Єврокомісія у своєму висновку 12 березня рекомендувала розпочати переговори про вступ з Боснією та Герцеговиною.
-
У березні 2024 року Євросоюз вирішив почати із Боснією та Герцеговиною переговори про вступ.