Комітет Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжнародного співробітництва звернувся до Великого Державного Хуралу Монголії ‒ законодавчого органу країни зі закликом, аби влада виконала обов'язковий міжнародний ордер на арешт та передала очільника Росії Володимира Путіна до Міжнародного кримінального суду в Гаазі.
Про це LB.ua повідомив голова комітету Олександр Мережко.
У комітеті підкреслили, що досягнення Монголії на шляху побудови демократичного суспільства, зокрема стале зростання позицій країни в The Democracy Index.
“Україна також робить важливі кроки до інтеграції в міжнародну правову спільноту. Зокрема, 21 серпня 2024 року Україна ратифікувала Римський статут, приєднавшись до Монголії, яка зробила це ще 11 квітня 2002 року. Римський статут є ключовим міжнародним договором, який заснував Міжнародний кримінальний суд. Цей документ є основою глобальних зусиль щодо зміцнення верховенства права та запобігання безкарності, зокрема за воєнні злочини”, ‒ йдеться у заяві нардепів.
17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт очільника Російської Федерації Володимира Путіна. Його звинувачують у незаконній депортації дітей з окупованих територій України до Російської Федерації під час війни.
“Викрадення українських дітей є лише одним із численних злочинів, за які Путін і решта військово-політичного керівництва Російської Федерації мають постати перед правосуддям. Як народні депутати України закликаємо монгольську владу виконати обов'язковий міжнародний ордер на арешт та передати очільника Російської Федерації Володимира Путіна до Міжнародного кримінального суду в Гаазі. Прийміть запевнення у нашій повазі, сподіваємося на Вашу підтримку”, ‒ додали депутати.
- Раніше передати Путіна до Міжнародного кримінального суду в Гаазі владу Монголії просило українське МЗС.
- Bloomberg з посиланням на джерела, близькі до Кремля, повідомив, що Путін отримав запевнення, що під час візиту до Монголії у вересні його не заарештують за воєнні злочини за ордером Міжнародного кримінального суду.
- Президент РФ має прибути до Монголії 3 вересня на святкування "спільної перемоги радянських та монгольських військових над японцями".
- Проте раніше російський лідер не ризикував зробити такий візит. Він пропустив минулорічний саміт у Південній Африці лідерів групи БРІКС, до якої також входять Китай, Бразилія та Індія, після того, як Кейптаун дав зрозуміти, що їй доведеться виконувати ордер МКС як держави-члена.
- Путін також вирішив не їхати на саміт “Групи двадцяти” (G20) минулого року в Індію, хоча Нью-Делі не є членом МКС. Бразилія запросила Путіна на саміт G-20, який вона прийматиме в листопаді. Водночас президент Луїс Інасіо Лула да Сілва заявив, що рішення про арешт російського диктатора має ухвалити судова влада.