Електронний військово-обліковий документ має таку саму силу, як і паперовий, повідомила в ефірі телемарафону заступниця міністра оборони Катерина Чорногоренко. Уповноважені органи перевірятимуть його чинність через сканування кьюар-коду.
Сканування відбувається не через звичайну камеру смартфону, а через додаток "Резерв+". Порядок формування такого військово-облікового документу визначається постановою Кабміну №559.
"Ми зробили важливу задачу, яку планували – зробили нарешті електронний військовий (документ – Ред.), який повністю рівноцінний паперовим документам", – сказала Чорногоренко.
За її словами, українці за неповних два дні сформували вже 645 000 унікальних електронних військово-облікових документів. Це швидше, ніж оформлювати їх паперовими.
Більше на тему нового мобілізаційного законодавства – в матеріалах LB.ua:
- Звільнення зі служби та відстрочки: нові правила
- Виїзд за кордон після 18 травня. Хто з чоловіків має на це право?
- 60 днів для явки в ТЦК, вручення повісток по-новому й санкції для ухилянтів
- Автівки на потреби армії. Які транспортні засоби можуть забрати?
- За несплату аліментів – мобілізація
- Без демобілізації, з обмеженнями для ухилянтів і мотивацією для контрактників – аналіз фінальної редакції
- Закон про мобілізацію: чи ухвалять у цілому?
Оновлення даних в Резерв+
- 17 травня в Україні запустили додаток "Резерв+", через який військовозобов'язані українці можуть без походів до ТЦК та ЦНАП оновити свої дані. Оновити дані потрібно до 18 липня.
- Днями в додатку запрацював військовий електронний квиток.
- У Держприкордонслужбі до того повідомляли, що прикордонники при перетині кордону військовозобов'язаним потребують паперового документу, а не електронного.