Від початку повномасштабного вторгнення Державне бюро розслідувань (ДБР) завершило та продовжує розслідування 2 тисячі 104 кримінальних проваджень щодо злочинів проти Національної безпеки нашої держави.
"У межах кримінальних проваджень збираються докази та показання свідків, опрацьовуються інша інформація. Матеріали будуть використані для притягнення до відповідальності осіб, які зрадили Україну під час війни. За деякими кримінальними провадженнями суди вже призначили реальні терміни ув’язнення затриманим перебіжчикам", – зазначили у ДБР.
З усіх криміньних проваджень, які відкрили у Бюро від початку повномасштабного вторгнення:
- 1 тис. 606 кримінальних проваджень – за фактом державної зради (ст. 111 КК України),
- 383 кримінальних провадження – за фактом колабораційної діяльності (ст. 111-1 КК України),
- 32 кримінальні провадження – щодо пособників державі-агресору (ст. 111-2 КК України) та інші.
Наразі, за результатами проведення досудових розслідувань:
- 1 тис. 41 особі повідомлено про підозру,
- 513 осіб оголошено в розшук,
- 1 тис. 193 особи перевіряються на причетність до державної зради та колабораційної діяльності,
- 722 обвинувальні акти скеровано до суду.
Найгучніші провадження
- Соратник Киви отримав 15 років тюрми за те, що передавав Росії локації української ППО біля Дніпра. Зловмисник очолював у Дніпрі громадське об’єднання, яке було підконтрольне забороненій партії ОПЗЖ.
- Обвинувальний акт щодо держзради ескнардепа Рабіновича скерували до суду. Розслідування встановило, що пропагандистська діяльність Рабіновича допомагала керівництву РФ проводити підривну діяльність проти України.
- Також завдяки роботі ДБР, СБУ і прокуратури зібрали нові докази антиукраїнської діяльності народного депутата Нестора Шуфрича, який уже підозрюється у державній зраді. За даними слідства, фігурант налагодив схему фінансування російських окупаційних угруповань у тимчасово захопленому Криму.
- Завершили досудове розслідування у справі щодо колишнього кримського судді Ігоря Родіонова, якого російські окупанти призначили очільником незаконно створеного так званого "верховного суду Криму".