ГоловнаПолітика

Для затримання немає підстав, – Порошенко про можливий завтрашній арешт

"Упевнений, Зеленський не зробить цього – не вистрілить собі у ногу".

Для затримання немає підстав, – Порошенко про можливий завтрашній арешт
Фото: Соня Кошкіна

Підозрюваний у державній зраді пʼятий президент, нардеп Петро Порошенко заявив, що підстав для його затримання немає.

Про це він сказав під час пресконференції в Українському домі у Варшаві, повідомляє кореспондент LB.ua.

Він заперечив можливий завтрашній арешт. “Точно ні”, – сказав Порошенко.

“Не тому, що я такий недоторканний, але нуль підстав для цього. Упевнений, Зеленський не зробить цього – не вистрілить собі у ногу. Немає підстав (для затримання), тому нема чого коментувати”, – зауважив він.

Порошенко сказав журналістам, що не знає, для чого ”Зеленський це робить”, але має версією: “всі ми знаємо, що в грудні, згідно з соціологічними опитуваннями, його політична сила перестала бути лідером”.

На думку Порошенка, таким чином, за рахунок його справи, відбувається спроба переключити увагу людей.

“Він профі в тому, щоб робити відосики. На цей раз він хоче зробити фільм за моєю участю. Але я не дам йому такої можливості”, – додав він.

Порошенко додав, що він повертається до України боротися за Україну.

Відповідаючи на запитання про те, чи поїде він завтра до суду, Порошенко сказав: "звичайно, так". 

Фото: Соня Кошкіна

Нагадаємо, Порошенко виїхав за кордон ще до офіційного оголошення підозри про державну зраду і заявив, що планує повернутися до України 17 січня.

Саме 17 січня суд має обрати йому запобіжний захід. У пʼятницю стало відомо, що на Порошенка чекають у Печерському райсуді Києва об 11 годині. Прокуратура вимагає для п'ятого президента утримання під вартою. Саме утримання під вартою з альтернативою застави в 1 млрд гривень просили для іншого підозрюваного в цій справі, нардепа ОПЗЖ Віктора Медведчука, але йому призначили цілодобовий домашній арешт. 

Петра Порошенка обвинувачують за двома статтями КК України – 111 (державна зрада) і 268-3 (створення терористичної групи чи організації та сприяння їм). Стаття 111 передбачає позбавлення волі від 12 до 15 років з конфіскацією або без. Стаття 258-3 передбачає позбавлення волі на строк від 8 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

За версією слідства, Порошенко в 2014 році вступив у змову з Віктором Медведчуком і низкою інших осіб, зокрема посадовців РФ з метою реалізації схем з постачання вугілля з ОРДЛО. Гроші за вугілля нібито передавали готівкою очільникам окупаційних адміністрацій.

У СБУ додали, що в основу підозри Порошенку лягли покази свідків, висновки судових експертиз, аудіофайли, документи, на яких зафіксована інформація періоду 2014-2015 років та інші докази.

Порошенко вважає цю справу політичною. Він переконаний, що не опиниться за ґратами

6 січня Печерський райсуд арештував усе майно Порошенка, але що конкретно – стане відомо 19 січня, коли оприлюднять ухвалу. Спочатку її обіцяли оприлюднити 14 січня.

Крім Порошенка і Медведчука, фігурантами справи є ексміністр енергетики Володимир Демчишин та бізнесмен Сергій Кузяра. Кузяра – єдиний перебував під вартою, але і його відпустили під домашній арешт цього тижня. Демчишин перебуває за кордоном

Обидвом оголосили підозру ще восени. Тоді ж правоохоронці оприлюднили аудіозаписи розмов. Експертиза підтвердила, що одним із фігурантів записів є Медведчук. Він спілкувався щодо реалізації незаконних схем із представниками російської влади –  віцепрем'єром уряду РФ Дмитром Козаком, послом РФ в Україні Михайлом Зурабовим і помічником Путіна Владиславом Сурковим. Під час цих розмов нардеп озвучує, що має гарантії від вищих посадовців України. В аудіо також фігурує ім'я Петра Порошенка, тогочасної очільниці НБУ Валерії Гонтарєвої і голови АП Бориса Ложкіна.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram