Представник китайського посольства припустив, що більшість компонентів зброї іноземного виробництва, які використовує Росія, походять із США або від її західних союзників.
Про це повідомляє Newsweek.
Таким чином речник посольства Китаю у Вашингтоні Лю Пенгу відреагував на українську заяву, що більше половини знайдених нею частин російського озброєння іноземного виробництва походять з Китаю та через нього.
“Китай не постачає зброю жодній із сторін конфлікту та суворо контролює товари подвійного призначення, що отримало широке визнання міжнародної спільноти. Нормальна торгівля між Китаєм і Росією є відкритою, відповідно до правил СОТ і ринкових принципів, і не спрямована на треті сторони”, – сказав Лю Пенгу.
Він додав, що помітив дані, які свідчать про те, що понад 60% компонентів зброї та предметів подвійного призначення, імпортованих Росією, надходять із західних країн, таких як США.
“Сам президент Зеленський також зазначив про це у своєму виступі”, – підкреслив речник китайського посольства.
Приблизно 60% імпортних компонентів, знайдених у російській зброї в Україні, надходять через Китай, повідомив радник президента України Владислав Власюк.
-
Генпрокурор Костін заявив, що російські ракети та безпілотні літальні апарати містять іноземні компоненти, вироблені щонайменше у 19 країнах світу.
-
Український аналіз Х-101 у січні виявив 16 частин електроніки західного виробництва всередині ракети. Два компоненти були виготовлені компанією STMicroelectronics зі штаб-квартирою в Швейцарії, а решта ‒ американськими виробниками мікросхем, зокрема Texas Instruments, Analog Devices і Intel.
-
Усі товари переважно призначені для цивільного використання ‒ деякі досить старі. Аналіз російських документів, який провело Financial Times, демонструє, як російські компанії в 2023 змогли отримати запчастини, ідентичні тим, що використовувалися Х-101, просто купуючи їх на відкритому ринку та імпортуючи через Китай. Хоча у документах зазначено, що деталі виготовлені західними виробниками, усі вони були вироблені в Китаї, Малайзії, Філіппінах, Тайвані чи Таїланді.
Ракета Х-101, якою росіяни 8 липня поцілили у київську дитячу лікарню “Охматдит”, базується на західних компонентах, що свідчить про успіх Кремля в ухиленні від санкцій.