Сьогодні, 29 січня, Австрія приєдналась до країн, які призупинили додаткове фінансування Палестинського агентства допомоги ООН.
Про це повідомляє “Голос Америки” з посиланням на уряд Австрії.
МЗС Австрії закликало Палестинське агентство допомоги ООН та ООН "провести всебічне, швидке та повне розслідування звинувачень" у тому, що десяток гуманітарних працівників зіграли роль у жовтневому нападі ХАМАСу на Ізраїль.
Раніше фінансування призупинили щонайменше 10 інших країн, на які разом припадає близько 60% фінансування агентства. Серед них – США, Австралія, Великобританія, Канада, Фінляндія, Німеччина, Італія, Японія, Нідерланди та Швейцарія.
Норвегія заявила, що поділяє занепокоєння з приводу звинувачень, але продовжить фінансувати агентство.
В свою чергу, генсек ООН Антоніу Гутерріш попередив, що без належного фінансування Агентства допомога більш ніж 2 млн палестинців у Газі буде скорочена 1 лютого.
Водночас Гілад Ердан, посол Ізраїлю в ООН, заявив, що Гутерріш "ще раз довів, що безпека громадян Ізраїлю для нього насправді неважлива".
- Досьє ізраїльської розвідки, яке спонукало низку країн припинити фінансування агентства ООН з надання допомоги Палестині (БАПОР), містить звинувачення в тому, що деякі співробітники брали участь у викраденнях і вбивствах людей 7 жовтня, коли ХАМАС напав на Єрусалим.
-
Кілька днів тому генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш ініціював перевірку інформації про участь окремих співробітників Агентства ООН у нападі ХАМАСу.
-
Велика Британія, Італія, Нідерланди, Німеччина, Швейцарія, Фінляндія, Сполучені Штати, Австралія і Канада призупинили фінансування агентства на період розслідування.
-
Агентство ООН для допомоги палестинським біженцям було засноване у 1949 році й діє у Секторі Гази, на Західному березі річки Йордан, а також у Йорданії, Лівані та Сирії. Після жовтня 2023-го UNRWA надала свої об’єкти на території всього анклаву для цивільних, які тікали від наступу ізраїльських сил.