Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації впродовж першого тижня 2024 року майже півтора десятка нових зразків озброєння та військової техніки вітчизняного виробництва.
Зокрема, мова йде про роботизовані системи, БПЛА, інженерна техніка, модернізований ПТРК з новими ракетами, розповів ступник міністра оборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк, пише Економічна правда.
За словами Гаврилюка, перед кодифікацією проводиться випробування нових розробок,а сама кодифікація надає дозвіл на укладання угоди між підприємцями і Міноборони.
Серед нових роботизованих систем – наземна роботизована платформа для дистанційного мінування з функцією дистанційного самопідриву та наземний роботизований комплекс логістичного призначення.ЗСУ отримають нову модифікацію "Лелеки" та 2 види FPV-дрона з різною вантажопідйомністю. Окрему увагу виділили захисту дронів від ворожих РЕБ.
Також пройшов кодифікацію напівнавісний мінний трал до бойових броньованих машин на автомобільному шасі. Окрім цього ЗСУ отримають двомісний квадроцикл з вантажопідйомністю 800 кг та окремим тактичним причепом.
Завершили державні випробування та кодифікували мобільний протитанковий ракетний комплекс "Штурм-СМ" на базі однієї з бойових броньованих машин. До ПТРК розробили українські ракети з різними типами бойових частин.
- Міноборони заявило, що з 1 листопада суттєво скоротило терміни постачання техніки та зброї в ЗСУ. На період воєнного стану скорочується виробничий цикл, а також спрощується процес випробувань. Відтепер саме виробник визначає, за якими технічними параметрами він здаватиме замовнику продукцію, а військові погоджують перелік параметрів (раніше – військові прописували в технічних умовах значний перелік цих параметрів).
- Наприкінці листопада Умєров закликав українських виробників озброєння до посилення співпраці за чіткими правилами.
- Нещодавно ВР прийняла закон, який спрощує ввезення в Україну засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ).