ГоловнаСуспільствоЖиття

МОЗ винесло на громадське обговорення законопроєкт про медичний канабіс

Текст документа оприлюднено на сайті Міністерства.

МОЗ винесло на громадське обговорення законопроєкт про медичний канабіс
Фото: LIGA.net

Міністерство охорони здоров'я винесло на громадські обговорення проєкт закону про легалізацію медичного канабісу ("Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності").

Текст документа опубліковано на сайті МОЗ.

У разі ухвалення законопроєкту, українські пацієнти отримають доступ до лікування канабісом, що полегшує перебіг складних захворювань, а науковці та фармацевтична індустрія зможуть проводити клінічні випробування за міжнародними стандартами.

У пояснювальній записці зазначається, що в Україні це питання особливо актуальне для таких категорій осіб, як: діти з епілепсією, онкохворі, хворі, що потребують паліативної допомоги, а також ветерани війни з посттравматичним стресовим розладом.

"Варто  зауважити, що в контексті дозволу обігу конопель в окремих сферах йдеться виключно про рослини роду коноплі  (Cannabis) з допустимою кількістю відсотку вмісту концентрації ТГК  – єдиного фітоканабіноїду з понад 120, які входять до складу конопель, що має психоактивний вплив на людину за умови його регулярного вживання у високій концентрації... З  огляду на  це, жорсткість контролю за обігом сортів рослин роду коноплі (Cannabis) повинна варіюватися залежно від вмісту в ньому ТГК, що повністю узгоджується з міжнародно-правовим регулюванням даного питання", – йдеться в пояснювальній записці.

Серед іншого, законопроєкт також вносить низку змін до  законодавства про охорону здоров'я; уточнює та називає терміни "канабіс", "рослина канабісу", "смола канабісу", тощо.

Депутатка від "Голосу" Ольга Стефанишина, членкиня Комітету парламенту з питань здоров'я нації, що підтримав ухвалення законопроєкту, зазначила, що документ "буде чітко регулювати обіг медичного канабісу в медичних та наукових цілях".

Для посиленого контролю, за її словами, запровадять електронний реєстр усіх препаратів на основі канабісу, а їх відпуск буде - виключно за електронним рецептом. Підприємства, установи та організації будуть отримувати ліцензії, дозволи та регулярно звітувати щодо діяльносиі, пов'язаної з обігом медичного канабісу.

"Після громадського обговорення законопроєкт має: затвердити Кабінет міністрів, зареєструвати у Верховній Раді, підтримати профільний комітет, проголосувати в залі парламенту в першому та другому читанні.  Багато кроків попереду, але перший зроблено!" – написала Стефанишина у фейсбуці.

Нагадаємо, 2 червня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про регулювання обігу конопель в медичних цілях, науковій та науково-технічній діяльності. Депутати пропонують легалізувати використання канабісу виключно в медичних та наукових цілях. Його рекреаційне вживання залишиться поза законом.

На позачерговому засіданні 13 липня Рада "завернула" законопроєкт.

30 червня проєкт закону був рекомендований до ухвалення в першому читанні профільним комітетом. Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія пояснив, що парламент повернеться до законопроєкту про легалізацію медичного канабісу восени. Він також зазначав, що документ готовий до першого читання.