Посадовцю КМДА повідомили про підозру через те, що унаслідок його недбалості були незаконно відчужені будівлі критої пішохідної галереї – надземний перехід від Центрального залізничного вокзалу міста Києва до шляхів швидкісного трамвая, а громаді міста завдані збитки розміром 63 мілн гривень.
Як повідомили у Нацполіції, тепер підозрюваному загрожує до п’яти років позбавлення волі.
Керівник одного з департаментів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), на виконання рішення суду підписав з приватною структурою договір купівлі-продажу нерухомо майна відповідно до вимог Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)».
Правоохоронці встановили, що комерційна структура виконала роботи на суму, що становить менше ніж 25% від загальної вартості об’єкта. Також цифри в актах виконаних підрядником робіт щодо їх об’ємів та вартості не відповідали реальним. Однак товариство звернулося до суду для реалізації свого права на приватизацію і їх позов суд задовольнив. Надалі під виглядом виконання рішення суду щодо укладання угоди вартість будівлі критої пішохідної галереї штучно занизили, а сам перехід незаконно відчужили з комунальної власності у приватну.
"Відтак керівник одного з департаментів КМДА не вжив жодних заходів щодо контролю й перевірки наявності здійснення невід’ємних покращень комунального майна та подачі апеляційної скарги на рішення суду, підписав наказ щодо проведення приватизації та договір купівлі-продажу. Унаслідок таких дій громаді міста було завдано збитків на 63 млн грн", – зазначили у Нацполіції.
Посадовцю КМДА повідомили про підозру за ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України. Підозрюваному вручене клопотання про обрання йому запобіжного заходу. Продовжуються заходи щодо встановлення повного кола осіб, причетних до оборудки з відчуження комунального майна.
Санкція інкримінованої статті передбачає покарання у вигляді ув’язнення до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
- Нещодавно у Києві прокуратура через суд скасувала реєстрацію права власності на вигаданий будинок, завдяки якому його власники планували заволодіти землею.