ГоловнаПраво

Суд задовольнив позов Портнова, який вимагав видалити його з Реєстру зрадників

Рух "Чесно" подає апеляцію.

Суд задовольнив позов Портнова, який вимагав видалити його з Реєстру зрадників
Андрій Портнов
Фото: golospravdy.com

Печерський районний суд задовольнив позов колишнього заступника голови адміністрації Януковича та екснардепа Андрія Портнова, який вимагав видалити його з Реєстру зрадників.

Про це повідомив рух "Чесно". 

Наразі рішення суду ще не набрало законної сили, оскільки його можна оскаржити. Рух "Чесно" заявив, що подає апеляцію.

Портнов вимагає видалити його профіль з Реєстру зрадників, який створив рух "Чесно". Також він просить визнати недостовірною інформацію про вчинення державної зради. 

"Портнов вимагає визнати недостовірною інформацію “кримінальне провадження за ст. 111 ККУ (державна зрада)” та спростувати її. До того ж позивач просить стягнути чверть мільйона гривень. Це одна з найбільших фінансових вимог за його позовами до різних організацій", – зазначили у "Чесно". 

Лідерка Руху "Чесно" Віта Думанська додала, що всі рішення, винесені Печерським судом за позовами Портнова, "не на користь журналістів та активістів". 

"Ми бачимо спробу масштабного тиску на українські громадські організації та медіа... ЧЕСНО буде відстоювати свою позицію в апеляції та захищатиме свободу слова", – заявила Думанська.

Андрій Портнов позивався до низки ЗМІ та громадських організацій щодо "захисту честі та гідності".  Як зазначив рух, Печерський районний суд неодноразово ставав на бік екснардепа. Цьогоріч він виграв у першій інстанції справу проти Hromadske через розслідування щодо окупації Криму, а також справи щодо ЦПК та проєкту “Схеми”. Розгляд інших справ ще триває. Рух ЧЕСНО подавав клопотання щодо зміни підсудності справи до Подільського райсуду, однак його не задовольнили.

"Суддею у цій справі є скандально відомий В'ячеслав Підпалий. Вища рада правосуддя відкрила проти нього кілька дисциплінарних проваджень", – додали у "Чесно". 

Портнов, за даними ЗМІ, виїхав з України у 2022 році. Також він потрапив до санкційного списку США. Проти нього у 2018 році було відкрите кримінальне провадження за статтею “державна зрада” щодо ймовірної причетності до анексії Криму, яке згодом закрили.

Хто такий Портнов

  • Із квітня 2010 року він був заступником голови Адміністрації президента України Сергія Льовочкіна – керівником Головного управління з питань судової реформи та судоустрою. 5 квітня 2011 р. Під час адмінреформи потрапив під скорочення штату і був переведений на посаду радника президента – керівника головного управління з питань судоустрою Адміністрації президента (Віктора Януковича).
  • 16 січня 2013 року указом президента Портнова було звільнено з посади керівника головного управління з питань судоустрою і того ж дня призначено радником глави держави. Коментуючи цю ротацію, голова АП Льовочкін заявив, що Портнов займатиметься всім коло питань реформування правоохоронних органів та органів юстиції.
  • 24 січня 2014-го президент Янукович своїм указом звільнив Портнова з посади радника президента та призначив першим заступником глави Адміністрації президента України 26 лютого 2014 р. указом в.о. президента України Олександра Турчинова звільнено з посади першого заступника глави Адміністрації президента.
  • У 2014 році разом із цивільною дружиною Анастасією Валяєвою Портнов виїхав у Росію. Згодом переїхав до Відня, займався адвокатською діяльністю. З 27 серпня до 5 жовтня 2018 року керував проросійським телеканалом NewsOne, отримавши від Володимира Мураєва (батька Євгена Мураєва) 100 % акцій каналу.
  • 6 березня 2014 року Євросоюз і Канада оголосили, що Портнов є у списках високопосадовців, проти яких вводяться фінансові санкції. Згодом зі списку санкцій Євросоюзу прибрали імена Андрія Портнова, а також Олексія Азарова (сина Миколи Азарова), і колишніх керівників СБУ Олександра Якименка та Ігоря Калініна.
  • У жовтні 2015 року Суд Європейського Союзу, розташований у Люксембурзі, ухвалив рішення у справі "Портнов проти Ради ЄС" на користь Портнова і визнав накладення санкцій незаконним.
  • 19 травня 2019 року, напередодні другого туру президентських виборів, Портнов повернувся до України.
  • Того ж року ДБР розпочало розслідування проти п'ятого президента Петра Порошенка за заявою Портнова. 
  • 9 грудня 2021 року Мінфін США вніс Андрія Портнова та його благодійний фонд до списку санкцій. 
  • 3 червня 2022 року, під час повномасштабного вторгнення РФ, Портнов втік із України через Закарпатську область. За припущенням активіста Сергія Стерненка, політик скористався допомогою заступника голови Офісу Президента України Олега Татарова. Син Портнова покинув Україну 23 березня 2022 року: виїхав як волонтер по гуманітарну допомогу.
LB.ua в соцмережах: