Позафракційний нардеп Микола Тищенко повернувся до Верховної Ради після того, як йому не продовжили домашній арешт.
Про це він сам розповів під час трансляції пленарного засідання Верховної Ради нардепа з фракції «Європейська солідарність» Олексія Гончаренка.
«Все добре, все гаразд. Не можу багато коментувати… Домашній арешт закінчився та я повернувся», — сказав Тищенко.
Нардеп Тищенко також звинуватив правоохоронців у тому, що «вони незаконно знімали мене у лікарні».
«Я запитував: навіщо ви це робите? Ви порушуєте усі правила… Але, на жаль, так працює правоохоронна система, що існують політичні інсенуації», — додав він.
Тищенко пообіцяв, що «перегорнув сторінку» боротьби з саll центрами.
«Ця боротьба нікому не потрібна… Я зрозумів, що навіть я не можу перемогти цю проблему. Я нікому не програв. А повністю переглянув свою стратегію на 2025 рік… Наша з вами боротьба — це парламентаризм. Я сконцентрувався на роботі в комітеті», — пообіцяв він.
Зі свого боку, нардеп Ірина Геращенко відреагувала на появу Тищенка в парламенті.
«Зате в залі —Микола Тищенко, який офіційно знаходиться на домашньому арешті. Розумію. Слуг немає, що ж зганяють всіх живих і ненароджених», — написала Геращенко.
Зазначимо, що Тищенко перебував під цілодобовим домашнім арештом, але термін дії цього запобіжного заходу тривав до 23 грудня включно. 6 січня суд у Дніпрі мав переобрати запобіжний захід Тищенку. Однак засідання перенесли на 10-те через те, що захист депутата клопотав про відвід судді.
Справа Тищенка
- Вдень 20 червня у Дніпрі група людей напала на колишнього військового підрозділу "Кракен" Дмитра Павлова, який був зі своєю маленькою дитиною. Павлов зробив зауваження людям у військовій формі без розпізнавальних знаків та в балакалавах, які перебували посеред міста. Невідомі у балаклавах та камуфляжі накинулися на нього, намагалися вдягнути на руки кайданки і почали бити. За інформацією з соцмереж, нападниками були охоронці Тищенка. Сам Тищенко звинуватив ексвійського в причетності до так званих колцентрів. Згодом за фактом нападу відкрили два кримінальні провадження. А київського поліцейського, який брав участь в інциденті, звільнили.
- Голова Офісу Президента Андрій Єрмак прокоментував відеозапис конфлікту його кума Тищенка, та військового. Він сказав, що поведінка Тищенка "несумісна зі статусом народного депутата".
- 24 червня Тищенку оголосили підозру за ч. 2 ст. 146 КК України. Санкція передбачає до п'яти років обмеження або позбавлення волі. 25 червня Перерський суд призначив запобіжний захід Тищенку - цілодобовий домашній арешт терміном на два місяці. Саме про такий захід клопотала сторона обвинувачення, а захист просив відхилити клопотання.
- У листопаді суд звільнив від відбування покарання охоронця Тищенка, бо він уклав угоду зі слідством.
- 17 грудня справу Тищенка скерували до суду.