ГоловнаПолітика

Прем'єр доручив Мінекономіки створити робочу групу з підтримки малого і середнього бізнесу

"Через коронакризу малий і середній бізнес опинився в скрутному становищі".

Прем'єр доручив Мінекономіки створити робочу групу з підтримки малого і середнього бізнесу
Фото: Правительственный портал

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив Міністерству розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства сформувати робочу групу з питань підтримки малого і середнього бізнесу, до якої увійдуть члени уряду, депутати, представники ради з питань економічного розвитку при Кабміні та аналітичного центру.

Про це повідомляється на сайті Кабінету Міністрів.

Відзначається, що таке доручення прем'єр дав за результатами наради з обговорення антикризових ініціатив щодо підтримки бізнесу. У нараді, окрім глави уряду, взяли участь глава Мінекономіки Ігор Петрашко, міністр фінансів Сергій Марченко, глави парламентських комітетів з питань бюджету Юрій Аристов, з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха, з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко, а також представники Кабміну.

На зустрічі обговорювалися питання фінансової та інфраструктурної підтримки малого і середнього бізнесу та ініціативи з підтримки вітчизняного виробника.

"Я розумію, що через коронакризу малий і середній бізнес опинилися в скрутному становищі. І наша підтримка вкрай важлива. Адже це створення і збереження значної кількості робочих місць, запорука зростання економіки. Саме підприємці формують середній клас, який є рушійною силою позитивних змін у всіх сферах", - зазначив Шмигаль.

За його словами, уряд вже почав реалізовувати програми такої підтримки. Це, зокрема, оновлена програма кредитування "5-7-9" і програма "Нові гроші", орієнтовані на збереження і створення нових робочих місць.

"Надалі ми сподіваємося на більш тісну співпрацю з парламентом, зокрема, в питанні підтримки наших законодавчих ініціатив щодо малого і середнього бізнесу", - додав прем'єр.

Петрашко, в свою чергу, підкреслив, що стимулювання малого та середнього бізнесу буде реалізовано за рахунок адаптивного карантину, антикризових заходів та інфраструктури підтримки. "Ми бачимо для МСБ більший доступ до фінансів, легкий доступ до ринків і меншу регуляцію", - зазначив він.

Нагадаємо, за даними експрес-опитування, проведеного Європейською бізнес асоціацією серед представників малого та мікробізнесу - учасників проєкту Unlimit Ukraine, кожен п'ятий малий бізнес в Україні може закритися через карантин.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram