Інтерпол розблоковує для України шляхи використання його інструментів у розслідуванні воєнних злочинів.
Про це повідомила пресслужба Нацполіції.
Рішення було оголошене у ході зустрічі генерального секретаря Інтерполу Вальдесі Укрізи із начальником Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Нацполіції України Віталієм Касапом в Ліоні.
У триденних зборах взяли участь 310 співробітників правоохоронних органів зі 150 країн світу.
"В результаті кропіткої та тривалої роботи української сторони з обґрунтування необхідності повернення заблокованої попереднім генеральним секретарем Інтерполу можливості використання інструментів Інтерполу у справах геноциду, злочинів проти людяності та воєнних злочинів, Україна та інші країни світу нарешті здобули таку можливість в рамках Резолюції Генеральної Асамблеї Інтерполу 2010. Відповідне роз’яснення буде надано генеральним секретаріатом Інтерполу всім країнам вже на цьому тижні", – зазначає Касап.
Як відомо, Генеральний секретаріат Інтерполу від початку повномасштабного вторгнення Росії не опрацьовував запити від України щодо розслідування воєнних злочинів, посилаючись на ст.3 Статуту організації. Вона забороняє Інтерполу втручатися у розслідування справ воєнного характеру.
"Тому перегляд цього питання для нашої країни був принципово важливим для встановлення справедливості та притягнення до відповідальності російських воєнних злочинців", - зазначив Касап.
Він також розповів, що на конференції вдалось провести важливі перемовини з представниками європейських країн та досягти широкої підтримки ініціативи НЦБ Інтерполу в України щодо переобрання України на другий термін поспіль членом Європейського Комітету Інтерполу.
Членство України у комітеті закінчується цього року, і обрання чотирьох нових членів відбуватиметься у травні-червні в ході проведення чергової Європейської Конференції Інтерполу.
Раніше також повідомлялося, що українське Агенство із розшуку та менеджменту активів співпрацювалиме із Інтерполом.