ГоловнаСвіт

Маску закидають втручання у внутрішні справи Італії через коментар про рішення римського суду щодо мігрантів

Суд у Римі знову призупинив затримання мігрантів, яких Італія мала відправити у центри до Албанії.

Маску закидають втручання у внутрішні справи Італії через коментар про рішення римського суду щодо мігрантів
Фото: EPA/UPG

У понеділок суд у Римі знову призупинив затримання мігрантів, яких Італія мала відправити у центри до Албанії. Це рішення прокоментував на соцплатформі X американський мільйонер Ілон Маск ремаркою: “Ці судді мають піти”. 

Коментар, який був опублікований менше ніж за 24 години до того, як обраний президент США Дональд Трамп призначив Маска співголовою нового Департаменту ефективності уряду, викликав полярні реакції серед італійських політиків.

Як повідомляють Euronews, членкиня Палати депутатів Італії від Демократичної партії Сімона Бонафе заявила, що “напад на італійських суддів і рішення щодо перевезення мігрантів до Албанії, є неприйнятним втручанням у внутрішні справи нашої країни”. Бонафе зазначає про серйозність того факту, що Маск відчуває себе політично уповноваженим підривати італійську судову систему такими фразами, як “ці судді повинні піти”.

Сандро Гозі, депутат Європарламенту від проєвропейської групи “Renew Europe” та генеральний секретар Європейської демократичної партії заявив, що Італія та Європа не братимуть уроки демократії ні в кого, і найменше в Ілона Маска.

“Його єдина мета ‒ підірвати наші фундаментальні цінності, верховенство закону та основні принципи наших демократій, які починаються з незалежності судової системи. Він має зосередитись на космосі, а не на наших демократичних системах управління, про які він, очевидно, нічого не знає”, ‒ заявив Гозі.

Водночас Маска підтримав лідер проросійської правої партії “Ліга Півночі”, міністр інфраструктури та транспорту Італії Маттео Сальвіні, який заявив, що “Маск правий”. “20 грудня мене можуть засудити до 6 років ув’язнення за те, що я, будучи міністром внутрішніх справ, блокував прибуття нелегальних іммігрантів. З-за кордону, це має здаватися неймовірним”, ‒ каже італійський урядовець.

Як пише Європейська правда, у 2019 році Сальвіні не допустив висадку в країні понад 100 мігрантів. Сальвіні очікує на вирок за своє рішення, через яке мігранти "застрягли" у морі. Після цього прокуратура видала наказ про арешт їхнього судна і евакуацію людей, які перебували на борту. Остаточний вирок може заборонити Сальвіні обіймати державні посади. У відповідь політик заявляє, що захист кордонів Італії від нелегальних іммігрантів не є злочином.

  • У жовтні Італія відправила першу групу з 16 мігрантів з Єгипту та Бангладешу до Албанії, але їх усіх повернули за кілька днів, більшість після того, як римський суд постановив, що їх не можна утримувати в балканській країні через занепокоєння щодо правового статусу мігрантів.
  • Минулого тижня стало відомо, що корабель ВМС Італії з невеликою групою мігрантів пришвартувався в албанському порту, ЗМІ писали, що на борту могли бути туристи з Тунісу.
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram