Італія і Китай підписали 28 липня трирічний план дій щодо реалізації минулих угод та експериментування з новими формами співробітництва, передає Associated Press.
Прем'єр-міністр Італії Джорджа Мелоні під час офіційного візиту до Пекіна заявила, що "нам, безумовно, доведеться зробити велику роботу". Мелоні намагається відновити відносини з Китаєм, оскільки Рим на тлі торгової війни ЄС і Пекіна зацікавлений у залученні китайських інвестицій в автомобілебудування та інші галузі.
Наприклад, цьогоріч у травні автовиробник Stellantis, що володіє італійським Fiat, оголосив про створення спільного підприємства з китайським стартапом Leapmotor щодо виробництва електромобілів для початку продажів електромобілів у Європі.
Візит Мелоні відбувся через кілька місяців після виходу Італії з китайської ініціативи "Один пояс, один шлях", яку реалізовує Сі Цзіньпін для розвитку енергетичної та транспортної інфраструктури по всьому світу, щоб стимулювати глобальну торгівлю і поглиблювати зв'язки з іншими державами.
Прем'єр Лі Цян пообіцяв ще більше відкрити китайські ринки, гарантувати, що до іноземних компаній ставитимуться так само, як і до китайських, і створити прозоре та прогнозоване бізнес-середовище.
"Водночас ми сподіваємося, що італійська сторона співпрацюватиме з Китаєм, щоб забезпечити більш справедливе та недискримінаційне ділове середовище для китайських компаній, що ведуть бізнес в Італії", - сказав Цян.
Мелоні повідомила керівникам підприємств, що обидві держави підписали меморандум про промислове співробітництво, який включає електромобілі та відновлювані джерела енергії.
- Європейська комісія 12 червня оголосила про збільшення розміру мита на китайські електромобілі - до 38,1%, які почнуть діяти з 4 липня.
- У відповідь Пекін попередив Євросоюз, що ескалація суперечностей з ЄС щодо імпорту електромобілів може спровокувати торговельну війну.
- Опісля китайські автовиробники закликали Пекін підвищити тарифи на імпорт європейських автомобілів з бензиновими двигунами, а уряд розпочав розслідування щодо імпорту свинини з ЄС у відповідь на санкції Єврокомісії.