Через ухвалений грузинським парламентом закон про "іноагентів" країна може зазнати фінансових обмежень з боку Сполучених Штатів Америки. Про подібний сценарій розповів помічник Державного секретаря з питань Європи та Євразії Джим О'Браєн під час візиту до Тбілісі.
Як повідомляє "Європейська правда", американський чиновник після зустрічі з представниками грузинської влади заявив, що "надання фінансової допомоги може опинитися під сумнівом, якщо замість стратегічного партнерства США будуть сприйматися як ворог, а не союзник".
Йдеться про гроші, які Вашингтон передав Грузії задля зміцнення оборони, розвитку економіки та посилення громадянського суспільства. Сума сягає 390 мільйонів доларів.
О'Браєн також закликав змінити закон про "іноагентів" та припинити підрив демократії та насильство щодо мирних демонстрантів. Інакше Грузія зазнає фінансових санкцій, а особи, відповідальні за такі дії, будуть обмеженні в поїздках до США.
"Ми хочемо, щоб Грузія продовжила мирний шлях до ЄС та євроатлантичного простору", – наголосив дипломат.
- Закон "Про прозорість іноземного впливу", який часто порівнюють із російським "про іноагентів", грузинський парламент ухвалив у фінальному третьому читанні 14 травня – попри багатотисячні протести громадян. Президентка країни може ветувати його, але в правляча "Грузинська мрія" має достатньо голосів для подолання вето. Закон вимагатиме від недержавних організацій та ЗМІ реєструватися “провідниками іноземного впливу”, якщо вони отримують понад 20% фінансування з-за кордону. Тим, хто вимогу не виконає, загрожує штраф.
- Угорщина та Словаччина можуть блокувати офіційну реакцію ЄС на ухвалення грузинського закону про "іноагентів".
- Під час розгляду скандального документа в парламенті Грузії сталася бійка.