США постійно обговорюють із Україною способи забезпечення суверенітету та безпеки. Але станом на зараз немає конректики стосовно гарантій, підписання яких від міжнародних партнерів вимагає Україна.
Про це директорка з комунікації Білого дому Кейт Бедінгфілд повідомила на брифінгу. На питання про те, чи готові США стати гарантом безпеки України і чи розглядається такий варіант, вона відповіла:
"Нині немає нічого конкретного про гарантії безпеки, про що я можу говорити".
Щодо винищувачів МіГ, які пропонувала передати в Штати Польща для подальшого постачання Україні, Бедінгфілд сказала, що Байден ясно дав зрозуміти: доставка літаків може означати вступ США у конфлікт із Росією. За її словами, Штати при постачанні озброєння керуються двома принципами: доцільність та реальна користь від озброєння для України та ризики вступити у війну проти РФ.
Бедінгфілд також торкнулася теми щодо виділення Україні $500 млн, які Джо Байден пообіцяв учора в телефонній розмові з Володимиром Зеленським. За її словами, ці кошти Україна буде використовувати для підтримки економіки, сплати бюджетних видатків як то зарплата та обслуговування державних служб.
Нагадаємо, Україна наполягає, що війна з Росією має завершитися підписанням міжнародної угоди гарантування безпеки. Передбачається, що країни-підписанти в разі нового нападу на Україну мають три дні на консультації, після чого вони повинні допомагати у відбитті атак, включно з закриттям неба та іншими необхідними кроками.
Україна пропонує, щоб участь у підписанні договору взяли держави-члени Радбезу ООН. Це, серед інших, США, Німеччина, Туреччина. Росія теж туди входить.
Німеччина вже виступила із заявою, що готова стати гарантом безпеки. Але тільки після завершення війни.