ГоловнаСвіт

У Росії не бачать підстав для нових зустрічей із США і кажуть, що "в голову влади України можуть прийти немислимі речі"

Переговірник з боку РФ Рябков виступив із заявами. 

У Росії не бачать підстав для нових зустрічей із США і кажуть, що "в голову влади України можуть прийти немислимі речі"
Фото: EPA/UPG

Заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков заявив, що РФ не бачить підстав для нових зустрічей з США та їхніми союзниками.

Рябков сказав, що Штати висловили категоричне "ні" щодо ключових пунктів російських "пропозицій щодо безпеки", пише РБК. 

"Підстав для нових зустрічей з США та їхніми союзниками щодо пропозицій стосовно безпеки поки нема", – заявив заступник Лаврова.

Він також сказав, що "в голову влади Україні можуть прийти немислимі речі, треба покалсти цьому кінець". Водночас він стверджує, що Росія розраховує на дипломатію, а не військовий шлях.

Рябков очолював російську делегацію на перемовинах зі Штатами. З американського боку головувала заступниця держсекретаря Венді Шерман. 

"Пропозиції безпеки" – це вимога юридично гарантувати, що НАТО не буде розширюватися, зокрема приєднувати Україну. Кремль активно просував цей наратив на перемовинах зі США 10 січня і з НАТО учора.

Країни-члени Альянсу чіткі в своїй позиції, що Росія не має права вирішувати, кого брати чи не брати до блоку. Водночас вони готові до обговорення стосовно масштабів військових навчань і озброєння.

Після засідання Ради НАТО-РФ 12 січня генсек Єнс Столтенберг заявив, що Альянс зпропонував Росії узгодити подальший план зустрічей, але вона відмовилась.

Обидві сторони визнали, що компромісу з деяких питань (зокрема заборони на вступ України) досягти не вдалося. Росіяни також сказали, що переговори зі Сполученими Штатами Америки і НАТО були невдалими.

Переговори з російськими делегаціями послідували після двох телефонних розмов президента США Джо Байдена і президента РФ Володимира Путіна. На обох обговорювали, зокрема, й Україну. Американці і союзники попереджають, що нове вторгнення обернеться для Росії безпрецедентними і жорсткими санкціями.

Росія ж тим часом продовжує стягувати війська і техніку до українських кордонів і на тимчасово окуповані території. Україна вважає, що прямої загрози вторгнення найближчим часом нема, але вона може зʼявитися, якщо РФ вдастся дестабілізувати ситуацію всередині держави. 

Ірина ЛисогорІрина Лисогор, керівниця відділу "Новини"
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram