ГоловнаСвіт

Німецький регулятор почав сертифікацію "Північного потоку - 2"

Питання розглядатимуть до чотирьох місяців.

Німецький регулятор почав сертифікацію "Північного потоку - 2"
Фото: nord-stream2.com

Німецький регулятор Bundesnetzagentur почав процес сертифікації російського газопроводу "Північний потік - 2". На розгляд цього питання агентство має чотири місяці.

Про це повідомив його представник Фіте Вульф, пише "Інтерфакс".

"Підприємство надало всі документи. Згідно із законом на розгляд і прийняття рішення у нас є до чотирьох місяців часу, потім рішення має бути передано Єврокомісії", - сказав Вульф.

Введення газопроводу в експлуатацію до отримання сертифікату BNA може призвести до штрафу.

Нагадаємо, Росія завершила будівництво "Північного потоку - 2" на минулому тижні, 10 вересня. 

Перед тим голова правління "Газпрому" Олексій Міллер сказав, що перші поставки "Північним потоком - 2" можуть початися вже в 2021 році.

Голова правління "Нафтогазу" Юрій Вітренко на це відповів, що Німеччина не повинна дозволити роботу "Північного потоку - 2" в комерційному режимі. Він сказав, що газопровід дійсно запустять в тестовому режимі для перевірки роботи, але це не означає, що трубу можна буде експлуатувати.

Проект "Північний потік-2" передбачає будівництво й роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Після добудови "Північного потоку" Росія отримала інфраструктуру для транзиту газу в Західну Європу повністю в обхід України.

За правилами газової директиви ЄС, половина пропускної потужності "Північного потоку - 2" має бути зарезервована для альтернативних постачальників. Втім, за словами міністра енергетики Германа Галущенка, навіть якщо газопровід буде працювати не на повну потужність, він може скоротити транзит через Україну до критично низького рівня 18 млрд кубометрів газу.

Чинний транзитний контракт між "Газпромом" і "Нафтогазом" діє до кінця 2024 року, він зобов'язує Росію транспортувати через Україну мінімум 40 млрд кубометрів газу на рік.

Андрій ВодянийАндрій Водяний, редактор новинної стрічки
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram