Генеральна директорка ЮНЕСКО Одрі Азуле нагадала, що США ратифікували конвенції про захист культурної спадщини.
Про це повідомила пресслужба організації за підсумками зустрічі Азуле з послом Ірану Ахмадом Джалалі, на якій обговорювали ескалацію напруження на Близькому Сході.
5 січня президент США Дональд Трамп пригрозив, що якщо Іран вдасться до дій у відповідь за вбивство іранського генерала Касима Сулеймані, американські війська можуть завдати удару по 52 цілях, "важливих для Ірану й іранської культури".
....targeted 52 Iranian sites (representing the 52 American hostages taken by Iran many years ago), some at a very high level & important to Iran & the Iranian culture, and those targets, and Iran itself, WILL BE HIT VERY FAST AND VERY HARD. The USA wants no more threats!
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) January 4, 2020
Голова ЮНЕСКО заявила, що США (як і Іран) ратифікували Конвенцію про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту 1954 року і Конвенцію про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини 1972 року.
Конвенція 1972 року передбачає, зокрема, що кожна держава-учасниця "зобов'язується не застосовувати будь-яких навмисних заходів, які можуть завдати прямого або непрямого збитку культурній і природній спадщині [...], розташованій на території інших держав-учасниць цієї Конвенції".
Генеральна директорка також нагадала про положеннях резолюції 2347 Ради Безпеки ООН, одноголосно прийнятій у 2017 році, яка засуджує акти руйнування культурної спадщини.
Нагадаємо, що приводом для ескалації на Близькому Сході став американський авіаудар, у результаті якого загинув можновладний іранський генерал Касем Сулеймані.
Влада Іраку, на території якого це сталося, зажадала виведення американських військ.