ГоловнаСвіт

Польща заявила про позитивні сигнали з України стосовно скасування заборони ексгумації жертв Волинської трагедії

"Шанс на зміну української позиції дає прийдешній візит Зеленського в Польщу".

Польща заявила про позитивні сигнали з України стосовно скасування заборони ексгумації жертв Волинської трагедії
Яцек Чапутович
Фото: Rmf24

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович заявив, що після візиту нового президента України Володимира Зеленського з'явиться шанс на зміну української позиції в справі про заборону на ексгумацію польських жертв Волинської трагедії.

Про це повідомляє "Польське радіо".

Чапутович зазначив, що Польща отримує "позитивні сигнали" з України в справі скасування заборони ексгумації жертв Волинської трагедії, введеної два роки тому Інститутом національної пам'яті. На думку голови польської дипломатії, шанс на зміну української позиції в цій справі дає запланований з нагоди річниці початку Другої світової війни візит президента України до Польщі.

Інститут національної пам'яті ініціював мораторій на ексгумацію поляків в Україні у зв'язку з актами вандалізму щодо пам'ятників і пам'ятних знаків на українських могилах у Польщі, в тому числі через демонтаж українського пам'ятника в с. Грушовичі під Перемишлем.

У грудні 2017 року президент Петро Порошенко провів переговори з президентом Польщі Анджеєм Дудою з цього приводу. Сторони домовилися про необхідність зняти мораторій на ексгумацію поляків.

Нагадаємо, 22 липня 2016 року польський Сейм (нижня палата парламенту) ухвалив резолюцію, в якій Волинську трагедію визнано геноцидом. Відповідно до рішення, 11 липня відзначають у Польщі як День пам'яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами щодо громадян Другої Речі Посполитої.

У вересні 2016 року Верховна Рада України прийняла відповідну заяву з проханням не політизувати українсько-польську історію.

Збройні конфлікти між поляками і українцями почалися під час Другої світової війни і тривали до 1947 року. Історики, особливо польські, окремо виділяють 1943 рік і події на Волині, відомі як Волинська різанина (в Польщі) або Волинська трагедія (в Україні). В інші роки вони відбувалися в інших регіонах. Точна кількість загиблих у цих конфліктах невідома досі, але жертви обчислюються десятками тисяч. Більшість загиблих були поляками.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram