ГоловнаСуспільствоВійна

Контракт 18–24: оновлені Сили оборони — головний гарант безпеки України

Останні події на міжнародній арені вчергове доводять, що найголовнішим гарантом безпеки і найсильнішим аргументом на будь-яких перемовинах є Сили оборони України.

Розвіддані США та союзників свідчать про те, що Путін не відмовився від ідеї контролю над усією Україною та що він не зацікавлений у реальній мирній угоді.

Саме тому Україна продовжує зміцнювати свою обороноздатність, реформувати армію та активно залучати мотивованих бійців до війська.

11 лютого Міністерство оборони оголосило про запуск проєкту «Контракт 18–24». Програму запустили для українців 18–24 років, які готові долучитися до Сил оборони. Вони зможуть підписати однорічний контракт з будь-якою бригадою, яка бере участь у проєкті.

Коротко пояснюємо, що передбачає проєкт, які умови контракту та як його підписати.

Війна з Росією
Фото: Генштаб
Війна з Росією

А я взагалі встигну підписати контракт? США обіцяють, що війна скоро завершиться

Попри заяви Трампа, Росія тероризує Україну атаками дронів, знищує цивільну інфраструктуру, підтягує війська й не припиняє спроб захопити нові українські території. Лише за минулу добу (станом на 19 лютого) на фронті відбулися 156 бойових зіткнень. Якщо ми погодимося на «перемир’я» в тому варіанті, як його описує Трамп, Росія матиме достатньо часу перегрупувати війська, вийти з-під санкцій і знову на нас напасти.

Ми не можемо сподіватися на те, що США допоможуть нам досягти справедливого і тривкого миру найближчим часом. Мир з поверненням наших територій і гарантіями безпеки цікавить лише нас самих, тому необхідно посилювати Сили оборони. Зараз військо найбільше потребує вмотивованих, добре навчених людей.

Що я отримаю, якщо підпишу контракт?

Передусім грошове забезпечення. Добровольці підписують контракт на мільйон гривень (200 000 грн отримують одразу під час підписання контракту, а 800 000 грн виплачують їм двома частинами згодом). Додатково держава гарантує до 120 000 грн на місяць і доплати за бойові завдання.

Серед інших гарантій: компенсація житла впродовж служби, медичне забезпечення і стоматологія, іпотека 0,0 % річних за програмою «єОселя» після завершення служби, навчання в закладах освіти в межах квот коштом держави.

Навчання в рамках операції <i>UNIFIER</i>
Фото: Генштаб
Навчання в рамках операції UNIFIER

Як справи з навчанням?

Після підписання контракту на добровольців чекає обов’язкова посилена підготовка за стандартами НАТО впродовж трьох місяців. Вона складається з трьох частин:

  • базова загальновійськова підготовка (45 днів);
  • фахова підготовка (14 днів);
  • курс адаптації у військовій частині (14 днів).

Завершу службу за контрактом, а наступного дня мене знову мобілізують?

Ні, бійців, які відслужили рік за контрактом 18–24, звільняють від призову на рік. Якщо, звісно, вони не захочуть продовжити службу добровільно.

Приємний бонус: після року служби бійці отримують право виїжджати за кордон.

Яку бригаду можна обрати?

Будь-яку з тих, які беруть участь у проєкті. Поки що програма охоплює шість бригад:

Кожна бригада має великий бойовий досвід і досвідчених командирів. Бригади докладно розповідають про себе на сайтах і в соцмережах, тому якщо ви чуєте про них уперше, це можна швидко виправити.

Фото: Командування Сил спеціальних операцій ЗС України

Як підписати контракт?

Подати заявку можна через мобільний застосунок «Резерв+», сайт 18-24.army.gov.ua або за телефоном 0 800 352 700.

За інформацією Міноборони, упродовж першого тижня рекрутери отримали вже понад 10 000 заявок від охочих підписати контракт.

Марія Очеретяна, Український центр безпеки та співпраці