ГоловнаСуспільствоВійна

Військові показали, як працює шведська снайперська САУ "Archer"

Її призначення – контрбатарейна боротьба, знищення “жирних” цілей, як-от ворожі артилерійські установки.

Військові показали, як працює шведська снайперська САУ "Archer"
САУ "Archer"
Фото: скриншот відео

Восени минулого року Швеція передала Збройним силам України снайперські артилерійські устрановки "Archer", здатні  знищувати ворожу техніку на відстані до 60 км. Тепер "Арчери" полюють на важливі та специфічні цілі – наприклад, на артилерійські установки ворога.

Про те, що собою являє самохідна артилерійська установка Archer, як вона працює та чим вона краща за аналоги, – у новому сюжеті "Українського свідка".

“Арчери” – величезні за розмірами. Тільки колеса можуть бути завбільшки з людський зріст. Барабан установки включає 21 снаряд, який машина випускає за 3 хвилини. Дальність стрільби – до 60 кілометрів, призначення “Archer” – контрбатарейна боротьба, знищення “жирних” цілей, як-от ворожі артилерійські установки. ЗСУ має на озброєнні вісім таких машин.

Детальніше про САУ розповіли хлопці з її розрахунку: оператор озброєння “Ворон”, водій “Дрон” та командир із позивним “Ганс”. Керувати цією установкою вони вчились протягом кількох місяців у Швеції.

"Archer" на клас вищий за інші західні зразки, а також за вітчизняну САУ “Богдана”. Ця установка повністю автоматизована. Робота екіпажу полягає у тому, щоб її зарядити, але й заряд у неї автоматизований: снаряди подає лапа, а наша задача – контролювати ці процеси. Під час роботи ми увесь час знаходимось у машині, ціль вказуємо на ходу”, – розповів один з військових. 

Ще одна особливість цієї САУ у тому, що вона може вражати одну ціль кількома снарядами, які рухаються різною траєкторією. “Ми заряджаємо 3-4 снаряди і вони дістаються цілі одночасно. А ще – ми можемо запрограмувати машину так, щоб вона вражала кілька різних цілей послідовно: натиснули на кнопку, а гармата сама відпрацьовує по одній цілі та наводиться на іншу”, – сказав командир. 

Окрім великої дальності та автоматизованості, перевагою “Арчерів” є їхня мобільність. “Швидко відпрацював – швидко пішов. Причепні САУ – це теж добре, але вони стаціонарні. А мобільність – це життя”, – каже оператор озброєння “Ворон”. 

САУ "Archer"
Фото: Український свідок
САУ "Archer"

  • Швеція вирішила передати САУ "Archer" торік у січні. Військові аналітики припускали, що Україна отримає 12 одиниць цієї артилерійської системи. Таку ж цифру оприлюднило Міністерство оборони Швеції в жовтні 2022 року.
  •  У листопаді 2023-го вісім установок вже прибули до України.
  • САУ Archer – шведська 155-мм самохідна артилерійська установка на базі шасі Volvo A30D 6×6. Її дальність стрільби – 30−60 км. Може здійснювати 20 пострілів за 2,5 хвилин та рухатись зі швидкістю 65 км/год. Дальність ходу – 650 км.

    На початку цього року ЗСУ показали роботу САУ "Archer" на Донеччині.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram