Поліцейські підозрюють у колабораціонізмі 39-річного херсонця. Правоохоронці встановили, що у другій половині літа 2022 чоловік добровільно зайняв посаду так званого “декана факультету інформаційних технологій та дизайну” у псевдоуніверситеті. Окупанти створили його на базі захопленого Херсонського національного технічного університету.
Про це повідомила пресслужба ГУ Нацполіції у Херсонській області.
“Після призначення псевдодекан, використовуючи отримані повноваження, вчинив дії, спрямовані на впровадження стандартів освіти держави-агресора в навчальному закладі”, – йдеться у повідомленні.
Чоловік забезпечував здійснення освітнього процесу російською мовою, а також особисто “викладав” навчальні дисципліни. Також він видавав розпорядчі документи, якими затверджувались старости та куратори академічних груп, забезпечував управління та керівництво організацією навчальної, виховної та культурно-масової роботи факультету та кафедрами, які входили в його структуру.
Дії підозрюваного кваліфікували за ознаками ч. 3 ст. 111-1 “Колабораційна діяльність” Кримінального кодексу України. Йому заочно повідомлено про підозру, за вчинення злочину проти основ національної безпеки України підозрюваному загрожує три роки ув’язнення.
- Слідчі поліції заочно повідомили про підозру у пособництві окупантам 31-річному жителю Скадовського району Херсонської області, який у другій половині літа 2022 добровільно пішов на співпрацю з окупаційною владою.
- Чинну депутатку Херсонської обласної ради, яку підозрюють у колабораційній діяльності, відправили під варту без права внесення застави.
-
У Херсоні викрили колаборантку, яка оформлювала документацію щодо примусової депортації українців. Також до обов’язків фігурантки входила незаконна паспортизація мешканців Херсона.
-
Повідомили про підозру 25 "правоохоронцям", які перейшли на бік окупантів у Херсонській області. За роботу на ворога "народним міліціонерам" загрожує до 15 років позбавлення волі.