Королівство Тонга стало дев'ятим підписантом Спільного комюніке після завершення першого Саміту миру.
Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.
“Бачимо, що принципи, викладені в цьому історичному документі, поділяють країни з усього світу. Цінуємо відданість Тонги цим принципам”, – написав Зеленський.
Він запевнив, що докладає всіх зусиль, щоб ніхто не залишився осторонь глобальних зусиль з відновлення повної сили Статуту ООН, і голос кожної миролюбної нації має бути почутий.
“Досягнення справедливого й тривалого миру в Україні та відновлення поваги до міжнародного права відповідають інтересам усіх країн, зокрема й острівних держав Океанії”, – наголосив голова держави.
-
Кооперативна Республіка Гаяна підтримала Спільне комюніке учасників Саміту миру після чого кількість держав і міжнародних організацій, які підписали документ, збільшилася до 88.
-
Раніше Спільне комюніке Саміту миру підтримали держава Малаві, Барбадос і Маршалові острови.
- Зі 101 країни і організації, що брали участь, до комюніке приєдналася більшість – близько 80. Згодом Ірак і Йорданія відкликали свої підписи під комюніке. Також свій підпис відкликала Руанда. Натомість до організацій, які підписали підсумковий документ, долучився Вселенський патріархат. Також приєдналися Антигуа і Барбуда та Організація американських держав. Тривають переговори з Індією.