Також це є мовчазною підтримкою РФ з боку Китаю на тлі санкцій, які вводять проти Росії західні країни.
Про це заявив координатор з питань стратегічних комунікацій США Джон Кірбі, повідомляє сайт Білого дому.
"Я думаю, що це всього лише частина готовності Китаю продовжувати йти разом з Росією. Ми закликали Китай бути відповідальною державою і приєднатися до решти світу в засудженні того, що Росія творить в Україні, і введенні санкцій проти Росії за це", – заявив Кірбі.
Нагадаємо, імпорт нафти з Росії в Китай у травні зріс більше ніж удвічі порівняно з минулим роком на тлі західних санкцій проти російського палива.
За даними Митної адміністрації Китаю, країна, яка має другу за розмірами економіку світу, закупила понад 8,4 мільярда тонн російської нафти. Це – на 55% більше, ніж у травні 2021 року.
Так Росія стала головним джерелом палива для Китаю, обійшовши Саудівську Аравію.
3 червня Рада ЄС офіційно затвердила шостий пакет санкцій через російське вторгнення в Україну. Було ухвалене рішення відмовитися від імпорту російської нафти протягом шести місяців і від імпорту нафтопродуктів протягом восьми місяців. Виняток передбачено для імпорту сирої нафти трубопроводом до країн ЄС, які в силу свого географічного положення перебувають в особливій залежності від поставок з Росії – йдеться про Угорщину, Словаччину, Чехію.
Ембарго на російську нафту раніше запровадили США і Велика Британія.