Міжнародна антикорупційна організація Transparency International у четвер оприлюднила результати дослідження "Індекс сприйняття корупції-2019", в якому Україна посіла 126-те місце з-поміж 180 країн світу.
Звіт опубліковано на сайті організації.
Порівняно з попереднім роком Україна втратила два бали за 100-бальною системою (більше балів - вище місце) і шість позицій.
Оцінка Україні формувалася на підставі 9 різних досліджень. Три показали незначне зростання, три - нульову динаміку, а три - зниження.
Вони враховують два останні роки, коли в Україні фактично відбулося згортання процесу реформ і боротьби з корупцією.
Найбільший мінус - 13 пунктів у дослідженні Global Insight Country Risk Ratings. Йдеться про ризик, що люди і компанії в країні зіткнуться з хабарництвом чи іншими корупційними практиками ведення бізнесу, від отримання великих контрактів у повсякденній роботі.
"Слід враховувати, що, як і інші рейтинги, CPI може доволі повільно відображати фактичні зміни в країні - іноді потрібно декілька років. Коли держави активно борються з корупцією, їх результат навіть погіршується, тому що починає проливатися світло на корупційні оборудки і скандали", - зазначає Transparency International.
Перші місця в рейтингу сприйняття корупції займають Нова Зеландія і Данія (по 87 балів), останні - Сомалі (9 балів), Південний Судан (12 балів) і Сирія (13 балів).
Усі сусіди України, крім Росії, розмістилися вище в рейтингу. Польща на 41-му місці (58 балів), Словаччина - на 59-му (50 балів), Білорусь - на 66-му (45 балів), Угорщина і Румунія - на 70-му (44 бали), Молдова - на 120-му (32 бали), Росія - на 137-му (28 балів).